Trabzon'da Erkek Kuran Kursu'nda 3 Çocuk Yedikleri Dayaktan Kaçıp Jandarmaya Sığındı!

Trabzon'da 3 çocuk Kuran Kursu'nda hocaları tarafından dövüldü. Çocuklar Kuran Kursu'ndan kaçarak Jandarmaya sığındı. Konuya ilişkin soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Trabzon'da Erkek Kuran Kursu'nda 3 Çocuk Yedikleri Dayaktan Kaçıp Jandarmaya Sığındı!
Editör: Tüm Haber
27 Ekim 2017 - 15:27

Trabzon'un Of İlçesinde Ballıca Kuran Kursu'nda eğitim gören 3 öğrenci hocaları tarafından sopalarla dövüldüğü ortaya çıktı. Dayak yedikten sonra kaçıp Jandarmaya sığınan çocuklar Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürülüğü tarafından koruma altına alındı. Bu vahim olaya ilişkin Kuran Kursu'na dair adli ve idari soruşturma başlatıldığı öğrenildi. Çocukları sopa ve borularla döven kişiler sorguya alındı. Çocuklar ise ailelerine teslim edilmek üzere Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesine alındı. 

Kuran kursunda yatılı olarak okuyan M.Ç 13 yaşında, S.O 14 yaşında ve H.A 15 yaşında üç öğrenci hocaları tarafından ezberlemeleri gereken ödevi hatalı okudukları gerekçesiyle H.T tarafından dövüldükleri iddia edildi. Kursan kursu'ndan kaçarak yaklaşık 8 kilometre uzaktaki İlçe Jandarma Komutanlığı'na sığınan öğrenciler başlarından geçenleri anlattı. Hocaları H.T tarafından ezberlerini yapmadıkları gerekçesiyle sopa ve borularla dövüldüklerini anlatan çocuklar eğer yarına kadar ezber yapmazsanız sizi dayaktan öldürürüm dediğini söylediler. 3 öğrenci çok korktuklarını ve şikayetçi olduklarını söyledi. Olayın ardından dayak olayı ile ilgili soruşturma başlatılırken devreye Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü girdi. Çocukları koruma altına aldığını bildiren İl Müdürlüğü bugün Şınak'tan gelen ailelere çocuklarını teslim etti. Kuran Kursu hocası H.T soruşturmada çocukların iddialarını kabul etmediğini, çocukların  buradan gitmek istedikleri için böyle bir şey yaptıklarını söyledi. Konuya ilişkin soruşturmanın halen devam ettiği biliniyor. Erkek Kuran Kursu'na ilişkin bir yaptırımın uygulanıp uygulanmayacağı soruşturma sonrası netlik kazanacak. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum