Ev sahibi olmak isteyenler müjde! Bu konut kredisi ile artık ev sahibi olmak daha kolay.

Türkiye’nin en büyük kamu bankalarından olan ve vatandaşlar tarafından yaptığı kredi kampanyaları sık sık tercih edilen Ziraat Bankası ev sahibi olma hayali kuranlara uygun faiz ve vade oranı ile kredi imkanı sağlıyor. Daha önce de taşıt kredisi, konut kredisi tüketici kredileri ile bilinen banka bu konut kredisi kampanyası ile vatandaşların ilgisini çekmeyi başardı.

Ev Sahibi Olma Hayali

Ziraat Bankası kendi evinin sahibi olmak isteyen vatandaşlar için düzenlediği konut kredisi kampanyası ile uygun faiz ve uzun vade ile beraber yüksek tutarlarda kredi imkanı sağlıyor. Kredi başvurusunu gerçekleştiren ve değerlendirme sürecinden sonra onay alan kişilerin hesabına kredi tutarı anında aktarılıyor. Bu kapsamda hızı ile de gündem olan bankadan kredi başvuru seçenekleri de müşterilerin hizmetinde.

Nasıl Başvurulur?

Bankanın şubeleri, resmi web sayfası, Ziraat Mobil, internett şubesi, atm ve çağrı merkezleri bankanın konut kredisine başvurmak isteyenlerin kullanabileceği seçenekler. Başvuru için gerekli bazı belgeler ise banka tarafından şu şekilde sıralanıyor.

●     Kredi başvuru formu.

●     Kimlik, sürücü belgesi veye pasaport fotokopisi.

●     Çalışma durumuna göre gelir belgesi.

Gözden kaçırmayın

Meclisten Geçti! Nakit isteyenler için uyarı geldi! Son dakika Meclisten Geçti! Nakit isteyenler için uyarı geldi! Son dakika

●     Satın alınacak konutun tapu belgesi fotokopisi.

Konut Kredisinin Detayları

Ziraat Bankası yukarıda listelenen belgeler ile  başvuran müşterilere, Ekspertiz değer, 500 bin TL ve altında olan konutlar için ekspertiz değerinin yüzde 90’ına kadar, ekspertiz değeri 500 bin TL'nin üzerinde olan konutlar için ise ekspertiz değeriinin yüzde 80’ine kadar kredi kullanma imkanı sunuyo. Krediye konu olan gayrimenkul kredi için ipotek tahsis edilmesi şartı bulunan kredinin faiz oranı müşterilerin kişisel kredi notlarına bağlı olarak değişmekle beraber yüzde 1.37’den başlıyor.

Ayrıca kredinin en alt limiti olarak 50 bin lira belirlenirken, en üst kredi kullanım miktarı , ise 1 milyon TL olarak belirlenmiş. Vade oranı 13 ile 180 ay arasında değişen kredinin daha fazla detayın Ziraat Bankasının resmi web sayfasından ulaşabilirsiniz.