Ekonomi

Ziraat Bankasından Seracılık Kredi Paketi!

Merkez Bankası ve Maliye Bakanlığının son dönemlerde kredi faizleri ve enflasyona ilişkin aldıkları kararlar, başta kamu bankaları olmak üzere tüm birçok bankanın avantajlı kredi seçenekleri sunmasına neden olmuştur.

Ziraat Bankası tarafından bitkisel üretimin desteklenmesi adına; tarla, örtü altı, topraksız, su kültüründe üretim, tahıllar, yağlı tohumlar, yem bitkileri vb. tarımsal alanlarda gerçek ve tüzel kişiler için kredi desteği sağlanmaktadır.

Söz konusu tarımsal faaliyetler için çiftçilerin ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik kredi desteği sağlamaktadır. Bitkisel üretim faaliyetlerinde yapılan yatırım ve üretim faaliyetlerine ilişkin kredi Ziraat Bankası tarafından kullandırılacaktır.

Ziraat Bitkisel Üretim Kredi Desteği

Ziraat Bankası tarım kredileri kampanyaları kapsamında başlatılan Bitkisel Üretim Kredileri, üretim kapsamında gerekli olan:

•    İşletme Kredileri: Gübre, tohum, nakliye, yakıt, demirbaş, ürün alım – satım vb. giderler ile
•    Yatırım Kredileri: Sera, soğuk hava deposu, meyve bahçesi, tesis giderleri, bioenerji yatırımları vb. harcamalar için

Kredi desteği sağlanmaktadır. Kredi koşulları ve üretim alanının uygun olması halinde, Bakanlar Kurulu tarafından ilgili yıl için verilen kararlarda, sübvansiyonlu kredi destekleri kapsamında, düşük faizli kredi avantajından yararlanmanız mümkündür.

Başvuru İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

Ziraat Bankası seracılık ve bitkisel üretim kredilerinden yararlanmak için:

•    Nüfuz cüzdanı,
•    ÇKS Belgesi,
•    Tarımsal işletme ve faaliyeti kanıtlayan belgeler,
•    Teminat ve kefile ilişkin belgeler, Son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu. 

Bankaya eksiksiz olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Krediden yararlanmak için banka şubelerinden başvuru yapmanız gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı