YKS sınav sonuçlarının açıklanmasının hemen ardından milyonlarca öğrenci eğitimi için harekete geçmeye başladı. Bu durumu fırsat bilen Ziraat Bankası harekete geçti. Banka tarafından konu hakkında yazılı bir açıklama yapıldı. Öğrencilerin bu süreç içerisinde okul, dershane, kurs ya da üniversite giderlerinin sorunsuz bir şekilde karşılanması için nakit para desteği vereceğini duyurdu.  

Ziraat Bankası tarafından yapılan açıklama sonrasında finansman giderlerinin karşılanması üzerine kurulu olan sistem içerisinde 36 ay taksit imkanı da sunuluyor. Eğitim kredisi adı altında hazırlanan kredi kampanyasına başvuru için bankaların şubeleri ve online bankacılık hizmetleri başvuru seçenekleri sunmaktadır.

ÖĞRENCİLERE 36 AY VADELİ KREDİ VERİLECEK

Öğrencilere de verilen bu kredinin geri ödemeleri 36 ay taksitli olarak yapılmaktadır. Taksitli olduğu kadar Kredili Mevduat Hesabı olarak da kredi kullanımı gerçekleştirilebilir. Maddi yetersizlikler nedeniyle üniversite hayallerini ertelemek zorunda olanlar, ödemelerini bir taksit ile birlikte yapmak isteyenler ya da çocuklarının eğitim masrafları karşısında nakit ihtiyacında birtakım aksaklıklar yaşayan vatandaşlar için bir kamu bankası olan Ziraat Bankası çeşitli çözümler sunmaya devam ediyor.

EĞİTİM KREDİSİ BAŞVURULARI İÇİN NE GEREKİYOR?

4-22

Ziraat Bankası tarafından verilen kredi öğrencilere, öğrenci velilerine ya da bir öğrencinin eğitim masraflarını üstlenmiş olan kişilere verilmektedir. Kredi çekerken banka tarafından gelir incelemesinin yapılması da son derece önemlidir.

Eğitim kredisi başvurusu yapılması için öğrenciye dair bir öğrenci belgesinin olması gerekmektedir. Doğrudan öğrenciye ödeme yapmak yerine bir eğitim kurumuna ya da başka bir kurum için ödeme yapmak isteyenlerin ise bu kurumun fatura belgesini göstermeleri gerekmektedir.

Başka bir ülkede eğitim almak için yapılacak kredi başvurusu olacaksa bu süreçte bireysel ihtiyaç kredisinin çekilmesi öneriliyor. Başvurular banka şubelerinden olduğu kadar online bankacılık sistemleri üzerinden de yapılmaktadır.