Pandemi ile birlikte araç fiyatları giderek yükselmeye başladı.  Sıfır araçların yanına yaklaşılmadığı bu dönemde piyasada ikinci el araç fiyatları da hızla yükseldi. Bu süreçte bankalar tarafından hazırlanan taşıt kredileri ilgi görmeye başladı. Son dönemlerde ÖTV matrah düzenlemesinin de gerçekleşmesinin hemen ardından pek çok vatandaş araç sahibi olmak için harekete geçti.

Bankalar müşteri çekme yarışı içerisinde çeşitli kampanyalar düzenlemeye başladılar. Bu süreçte de kamu bankalarının düzenlemiş olduğu kredi kampanyaları özellikle ödeme kolaylıkları ve düşük faiz oranları ile birlikte oldukça dikkat çekiyor.

ZİRAAT BANKASI ARAÇ ALMAK İSTEYENLERİN HAYALLERİNİ GERÇEKLEŞTİRECEK

Ziraat Bankası son dönemlerde düzenlediği kredi kampanyalarına bir yenisini daha ekledi. Kendi müşterilerine özel taşıt kredisi kampanyası hazırlandı. Taşıt kredisi kullanmak isteyen vatandaşlar için sıfır ya da ikinci el araç fark etmeksizin kredi seçenekleri sunuyor. Ödemeler 48 ay vadeli olarak yapılacak. Yani bir vatandaş hayal ettiği araca 48 ayda tamamen sahip olabilecek.

Kamu bankası olması nedeniyle son derece düşük faizli bir kampanya hazırlandığı öğrenildi. Yüzde 1.59 faiz oranlarından başlayan taşıt kredisi, piyasadaki diğer taşıt kredileri ile karşılaştırma yapıldığı zaman son derece düşük bir oran olarak ifade ediliyor.

KİMLER ZİRAAT BANKASINDAN TAŞIT KREDİSİ ALABİLECEKLER?

ziraat-bankası-taşıt

Taşıt kredisi almak için sıfır araçlar daha karlı olacak. Bunun yanı sıra 5 yaşa kadar olan ikinci el araçlar için de kampanya geçerli olacak. Sadece binek araç değil aynı zamanda hafif ticari araç için de bu kredi kullanılabilir.

Ziraat Bankası ödemeleri kontrol altına alabilmek için bu süreçte kredi ödemeleri bitene kadar aracı rehin olarak alıyor. Kredi notuna ve gelir durumuna bakarak bankanın insiyatifine bağlı olarak zaman zaman farklı teminatlar da istenebiliyor.