Ziraat Bankası küçük birikimleri olan vatandaşı desteklemek için önemli bir açıklamada bulundu. Banka tarafından yapılan yazılı açıklama sonrasında küçük birikimi olan vatandaşların da paralarını değerlendirmeleri ve daha büyük birikimlere dönüştürmeleri için bir fırsat tanınacak. Bin lira ve üzerinde parası olan vatandaş bir kenarda parasını saklamak yerine Ziraat Bankası sayesinde durduğu yerden para kazanmasını sağlayabilecek. 

Vatandaş yastık altı birikimlerini değerlendirmek, yerinde saymasını engellemek için Ziraat Bankası'nın sunmuş olduğu imkanlardan yararlanabilecek. Anca bunun için öncelikli olarak Ziraat Bankası vadeli hesaba geçmiş olması gerekiyor. 

ZİRAAT BANKASI VADELİ HESAP VATANDAŞIN PARASINI KATLIYOR!

4-11

Ziraat Bankası vadeli hesap üzerinden bin, üç bin, be bin lira demeden biriktirilen tüm tutarlar sorunsuz bir şekilde banka hesabına yatırılabilecek. Bununla birlikte yatırılan paranın üzerine belirli bir miktarda faiz seviyesinin uygulanacağı ifade edildi. Vatandaşlar faiz üzerinden paralarının artmasını izlerken herhangi bir teminat göstermelerine ya da gelir durumlarını kanıtlamaya gerek duymadan paralarının artışına tanık olabilirler. 

ZİRAAT BANKASI VADELİ HESAP ÖZELLİKLERİ 

Ziraat Bankası üzerinden açılan vadeli hesaplar sonrasında paranın miktarına ve vade sürecine göre belirli faiz oranları uygulanmaktadır. Türk lirası cinsinden açılabilecek olan vadeli hesap süresi kişiye göre değişiklik gösterebilir. 1 günden 730 güne kadar değişiklik göstermektedir. Vadenin sona ermesi ile birlikte ana paranın yanı sıra işlenen faiz miktarı da ödeme olarak alınacaktır. 

Vade seçeneği dolmadan parasını almak isteyen vatandaş için ise ana para ödemesi yapılırken faiz ödemesi yapılmayacaktır. Aksi bir talepte bulunulmadığı takirde vade bitiminde banka otomatik olarak aynı süre üzerinden vae yenilemektedir. Böylece evde yastık altı birikimlerini değerlendirmek ve parasını katlamak isteyen vatandaşlara birtakım yeni fırsatlar sunulmaktadır.