Kamu bankaları yeni bir kredi kampanyası ile nakit ihtiyacı olan vatandaşın yardımına koşacak. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından hazırlanan düşük faizli kredi kampanyası şimdiye kadar görülmemiş faiz oranları ile bankalar arasında rekabeti de artıracak. Özellikle pandemi dönemi pek çok vatandaşın maddi sıkıntı yaşadığı, ekonomik anlamda çöküntülerin yaşandığı bir dönem olarak ifade edildi. Bu dönemde acil nakit ihtiyacı bulunan pek çok vatandaş kredi alabilmek için bankalara başvuruda bulundular. 

Bankalara başvuru yapan vatandaşların en çok yaşadığı sorunlardan birisi ise yüksek kredi faiz oranları olarak ifade ediliyor. Pek çok vatandaş yüksek faiz ödemek istemediği için kredi almaktan vazgeçtiğini belirtmişti. 

KAMU BANKALARI FAİZ ORANINI 0.77'YE ÇEKECEK!

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından ortak protokolle hazırlanan yeni kredi kampanyasının hemen ardından faiz oranları uzun zamandır görülmemiş seviyeye çekildi. Acil nakit ihtiyacı olan vatandaşa 20 bin liraya kadar kredi verilecek. 36 ay vadeli olarak verilecek olan kredinin faiz oranı ise yüzde 0.77 olarak açıklanacak. Düşük faizli kredi imkanlarından faydalanmak isteyen vatandaşların kredi sicili bankalar tarafından incelemeye alınacak. Kredi sicili temiz olan vatandaşlara 36 a vadeli düşük faizli kredi hızlı bir şekilde verilecek. Kredi notu  yüksek olanların 18 yaşından büyük olmaları ve sigortalı olarak çalışıyor olmaları da aranılan diğer şartlar arasında yer alıyor. 

DÜŞÜK FAİZLİ KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

4-15

Düşük faizli kredi almak isteyen vatandaşların bankaların şubeleri üzerinden başvur yapabilecekleri belirlendi. Daha hızlı ve pratik bir başvuru yapmak isteyen vatandaşlar ise bankaların internet şubeleri üzerinden kredi başvuru formunu doldurarak süreci başlatabilirler. 

Başvuru gormu için kimlik numarası, cep telefonu, aylık gelir gibi bankanın ihtiyacı ola bilgilerin eksiksiz biçimde girilmesi gerekmektedir. Başvuru bilgilerinin değerlendirilmesinin ardından hızlı bir şekilde olumlu ya da olumsuz yanıt verilecek ve olumlu olması halinde hemen nakit paranızı çekebileceksiniz.