Günümüzde pek çok vatandaşın acil nakit ihtiyacı bulunuyor. Çeşitli durumlar için gerekli olabilen acil ödemeleri için bankaların yolunu tutan vatandaşlar en düşük faizli ve kolay ödeme seçeneklerine sahip olan bankaları bulmak için derin bir araştırma içerisine giriyorlar. Bazı bankalar müşteri portföyünü genişletebilmek için dijital ortam üzerinden hazırladıkları kampanyalarla süreci hızlandırmayı tercih ediyorlar. 

Bankaların zaman zaman sunmuş oldukları bazı fırsatlar ve hazırladıkları kampanyalar bu süreçte diğer bankaları da harekete geçirdiği için bir anlamda rekabet ortamı oluşuyor. Bu durum en çok müşterileri olumlu anlamda etkiliyor. 

KAMU BANKALARINDAN 50 BİN LİRAYA KADAR HIZLI KREDİ MÜJDESİ

11-6

Kamu bankaları son zamanlarda 50 bin liraya varan kredi müjdesini açıkladı. Kredi başvurusunun yapılması ve onaylanmasının ardından paraya ihtiyaç duyan kişilere 480 dakika içerisinde anında bankamatikler aracılığı ile ödeme yapılacak. 

İhtiyaç kredisi adı altında verilen ödeme fırsatlarına başvuru yapan vatandaşların başvuruları en geç 8 saate kadar değerlendirme yapıldıktan sonra olumlu ya da olumsuz şekilde yanıtlanabiliyor. Sonucun olumlu olması halinde anında paranın müşterinin hesabına yatırıldığı biliniyor. Son zamanlarda eşya, elektronik ya da benzer şekilde alışverişler yapmak adına bankaların ihtiyaç kredisi olarak sunduğu fırsatlardan yararlanmak istiyorlar. İhtiyaç kredisi vadeleri ise 36 ay olarak sınırlandırıldı. 

KAMU BANKALARI İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Kamu bankaları 36 ay vadeli olmak üzere 50 bin lira kredi için faiz oranlarını açıkladılar. Son zamanlarda yapılan kampanyalar ve indirimler sonrasında ise kredi faiz oranlarının düştüğü belirlendi. 

Halkbank ihtiyaç kredisi faiz oranını yüzde 1.63 olarak açıkladı. Aylık ödemesi ise bin 947 lira olarak açıklandı. 50 bin lira için geri ödeme 70 bin 121 lira olacak. 

Vakıfbank faiz oranı daha düşük olmakla birlikte yüzde 1.54 olarak belirlendi. 36 ay vadede kredi taksitleri bin 914 lira oldu. Kredi için 250 lira tahsis ücreti alınacağı belirlendi. 

Ziraat Bankası faiz oranı ise ortalama olarak yüzde 1.59 oldu. Aylık taksir ödemeleri bin 932 lira olarak belirlenirken bu süreçte 36 ay vade seçeneği sunuldu.