Geçtiğimiz günlerde dev bankalardan birisi olan Akbank iki gün boyunca kesinti yaşatmış ve çökmüştü. Bu durum banka müşterilerinin ciddi anlamda mağuriyet yaşanmasına neden olmuştu. Akban sonrasında benzer bir sorun Ziraat Bankası cephesinde de yaşandı. Geniş çaplı bir problem olmamasına rağmen Ziraat Bankası mobil uygulamasını kullanan bazı vatandaşlar sisteme giremediklerini ifade ettiler. 

Mobil uygulama üzerinde meydana gelen sorunlar çeşitli tartışmaları beraberinde getirdi. Bankacılık sistemlerinde meydana gelen bu sorun hakkında henüz Ziraat Bankası cephesinden bir açıklama gelmedi. 

ZİRAAT BANKASI MOBİL VE İNTERNET BANKACILIĞINDA SORUN YAŞANIYOR

Ziraat Bankası müşterileri son saatlerde Ziraat Bankası internet ve mobil uygulaması üzerinde çeşitli sorunlar yaşamaya başladılar. Sistemlere giriş yapamadıkları belirlendi. Giriş sorununun nedeni anlaşılmaya çalışıyor. 

ZİRAAT MOBİL UYGULAMASI ÇÖKTÜ MÜ?

9-5

Ziraat Bankası sistemi üzerinden giriş yapamayan vatandaş durumu internet üzerinden sorgulamaya başladı. Yapılan ilk değerlendirmeler sonrasında bankanın tüm sunucularının devre dışı kaldığı belirlendi. Banka tarafından konunun çözümü için araştırmalar ve çalışmalar devam ediyor. Ziraat Bankası tarafından konu hakkında henüz resmi bir açıklama gelmedi. 

Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine ulaşmanın yolu araştırılırken, zamana ve mekana bağlı olarak internet ve mobil bankacılığı ile işlem yapamyanlar 7 gün 24 saat boyunca sorunsuz bir şekilde işlem yapabiliyorlar. Sosyal medya üzerinden de Ziraat Bankası hesaplarına ulaşamayanlar çeşitli şikayetlerini dile getirmeye başladılar. Bu süreç içerisinde bayram öncesi hesaplara ulaşamamak endişelere neden oldu.