Habertürk’te sunuculuk yaparken Sezgin Baran Korkmaz’dan 10 milyon avro istediği bir ses kaydının ortaya çıkması ardından işinden istifa eden Veyis Ateş, aylar sonra ilk kez konuştu.

Twitter hesabından art arda paylaşımlar yapan Ateş, geçtiğimiz aylarda Marmaris Bozburun’da yanan 35 mt’lik Ateş-1 teknesinin kedisine ait olduğunu iddia eden Zihni Çakır'ı da hedef aldı. 

"Akl-ı evvelin biri kalktı, Marmaris ‘de teknemi yaktığımı, sigortadan da para almak için bunu yaptığımı yazdı iyi mi…! Tekne sahibini ne tanırım, ne görmüşlüğüm var." diyen Veyis Ateş, ardından şu ifadeleri kullandı; 

"Bu yangının itfaiye raporunda , polis kayıtlarında teknenin kime ait olduğu ortaya çıkınca nereye kaçacaksın!? Hâlâ gazeteciyim diye ortalıkta gezecek misin(iz)? Neyse…. Seninle de mahkemede hesaplaşacağız, o zaman öğrenirsin tekne kime aitmiş..?)"

Avaztürk'ün genel yayın yönetmeni Zihni Çakır, Marmaris'te Bozburun Mahallesi'ndeki bir yatçılık firmasında tamir için beklerken yanan 35 metrelik teknenin Veyis Ateş'e ait olduğunu iddia etmişti. 

Çakır, yangının görüntülerinin yer aldığı bir videoyu Twitter hesabından paylaşırken şu ifadelere yer vermişti;  

"Marmaris Bozburun’da “bilinmeyen bir sebeple” yanan 35 mt’lik Ateş-1 teknesinin Veysi Ateş’e ait olduğu bilgisi var. Sezgin Baran Korkmaz ile yaptığı telefon görüşmesiyle ismi gündem olan Veyis Ateş’ten Marmaris Bozburun’da alev alan Ateş-1 teknesi ile ilgili bir açıklama yapılmazken Marmaris’teki kaynaklarım teknenin Veyis Ateş’e ait olduğunu teyid etti."

Peki Veyis Ateş'in "mahkemede hesaplaşacağız" dediği Zihni Çakır kimdir?

Zihni Çakır kimdir?

Avaztürk'ün genel yayın yönetmeni olan Zihni Çakır 1969 yılında Gaziantep'in Nizip ilçesinde dünyaya geldi. 52 yaşındaki Çakır, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunudur.

Zihni Çakır uzun yıllar Vatansever Kuvvetler Güçbirliği'ne yakın Türkeli gazetesi'nde çalışmış, sonra bu görevinden ayrılmıştı.

Çakır'ın yayınladığı iki kitap bulunuyor. Bunlar Ergenekon operasyonlarının başlamasının ardından yazdığı, "Ergenekon'un Çöküşü", ve "Kod Adı Darbe" isimli kitaplardır.