Türk sanat müziğinin efsane ismi Zeki Müren vefatının 25. yıl dönümünde anılırken, Müren'in vefat nedeni de araştırılmaya başlandı. Peki Zeki Müren, nasıl ve kaç yaşında vefat etti?

Bugün Türk sanat müziğinin 'Sanat Güneşi' olan bilinen, Türkiye'nin bir dönemine damgasını vurmayı başaran Zeki Müren’in aramızdan ayrılışının 25. yıl dönümü... Sadece müziğiyle değil, özel hayatıyla da yaşamı boyunca konuşuldu, tartışıldı usta sanatçı... Kıyafeti, saç stili, sahnedeki hal ve hareketleri, cinsel yönelimiyle her daim gözler onun üzerinde oldu. Peki Zeki Müren nasıl vefat etti? Vefat ettiğinde kaç yaşındaydı? 

zeki müren 1

Gözden kaçırmayın

Ru Dizisi Konusu Ne? Oyuncuları Kim? Ne Zaman Başlıyor? Ru Dizisi Konusu Ne? Oyuncuları Kim? Ne Zaman Başlıyor?

6 Aralık 1931'de dünyaya gelen Zeki Müren, vefat ettiğinde 64 yaşındaydı. Usta sanatçı, 58 yaşından itibaren gözlerden uzaklaşmış, Bodrum'daki evinde inziva hayatı yaşamaya başlamıştı. Tarihler 24 Eylül 1996'yı gösterdiğinde ise kendisi için düzenlenen TRT İzmir Televizyonuna katılmıştı. Sevenlerini yasa boğan ölüm haberi de tam o sırada gelmişti. Müren, tören sırasında geçirdiği kalp krizi sonucu yaşama veda etmişti.

zeki müren 5

Yine cenazesi de büyük bir halk kalabalığının katıldığı törenle doğum yeri Bursa'da Emirsultan Mezarlığı'na defnedilmişti. 

zeki müren 2