Bir dönem televizyonların popüler ismi din sosyolojisi profesörü ve yazar Zekeriya Beyaz yaşamını yitirdi! Zekeriya Beyaz kaç yaşındaydı? Zekeriya Beyaz neden öldü?

Bir dönem televizyonların vazgeçilmez sevilen ismi din profesörü Zekeriya Beyaz hayatını kaybetti.

84 yaşındaki ve 5 çocuk babası Zekeriya Beyaz tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Zekeriya Beyaz'ın bir süredir hastanede tedavi gördüğü öğrenildi.

Zekeriya Beyaz'ın cenazesinin İstanbul'da toprağa verileceği açıklandı.

zekeriya-beyaz-kimdir-nereli-kac-yasindaydi-zekeriya-beyaz-ne-mezunuydu-zekeriya-beyaz-meslegi-neydi-h1649753829-a9d276

Zekeriya Beyaz 1977 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı’ndaki görevinden istifa etmiş ve serbest yazarlık ve köşe yazarlığı yapmıştı.

Prof. Dr. Zekeriya Beyaz Esenler'de Özel Güney Hastanesi'nin yoğun bakım servisinde aspirasyon pnömonisi nedeniyle 18 Mart'ta tedavi altına alınmıştı.

Zekeriya Beyaz'in Alzaymır hastası olduğu öğrenildi.

Zekeriya Beyaz'ın cenazesinin yarın öğle namazını müteakip Esenler Merkez Camisi'nde kılınacağı ve Kozlu Mezarlığı'na defnedileceği açıklandı.

Screenshot_19

Gözden kaçırmayın

Sosyal Medyada Dezenformasyon Yapan Hesaplara Hapis Cezası Geliyor! Sosyal Medyada Dezenformasyon Yapan Hesaplara Hapis Cezası Geliyor!

ZEKERİYA BEYAZ KİMDİR?

1 Mart 1938'de Gaziantep'te doğdu. Ortaokulu Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesi'nde okudu. Nizip Ulu Camisi'nde imam hatip olarak 1 Mart 1963'te memurluk görevine başladı.

1972 yılında İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü'nden mezun oldu.

unlu-ilahiyatci-zekeriya-beyaz-hayatini-kaybetti-7904

Beyaz, Diyanet İşleri Başkanlığında 14 yıl imam hatiplik, vaizlik ve müftülük yaptı.

İslam Hukuku ve Türk Medeni Hukukuna Göre Evlenme konulu teziyle yüksek lisans ve İslam Hukukuna ve Türk Medeni Hukukuna Göre Aile Hayatı konulu teziyle doktora diploması aldı.

hqdefault-5

1991 yılında sosyoloji alanında doçent ve İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Sosyolojisi Bölümünde profesör unvanı aldı.

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde 2000-2003 arasında dekanlık yaptı.