Son günlerde hem küresel hem de ulusal olarak yaşanan gelişmeler döviz fiyatlamaları ile altının gram fiyatının artış göstermesine neden olmaktadır

Son günlerde hem küresel hem de ulusal olarak yaşanan gelişmeler döviz fiyatlamaları ile altının gram fiyatının artış göstermesine neden olmaktadır. Altın bugünkü seviyesine ulaşmadan önce yatırım yapanları bir hayli kazanç sağlarken altına yatırım yapamayan kişiler altın fiyatlarının ilerleyen günlerde ne olacağını büyük bir merak içerisinde beklemektedir. Bugünden altına yatırım yapmayı düşünen kişiler ise yine fiyat yükseliş durumunu merakla beklemektedir. Bu konuda altının artmaya devam Edip etmeyeceği ise en önemli sorulardan birisi olarak ele alınmaktadır.

Gözden kaçırmayın

Nakit ödemeler hesaplara yatıyor! 15.000 TL üzerinde kimlik numaranızı vererek alabileceksiniz! Nakit ödemeler hesaplara yatıyor! 15.000 TL üzerinde kimlik numaranızı vererek alabileceksiniz!

Küresel döviz ve altın piyasasındaki hareketli günler devam ederken altına yatırım yapanlar ve altına yatırım yapacak olanlar ilerleyen günlerde altının alacağı konumu merakla beklemektedir. Bu durumda da yatırım yapmayı düşünen kişiler geleceğin risk düzeyini de merak etmektedir. Elinde altında olanlar için bozdurmak ya da bugünden altın almak isteyen kişilerin merak ettiği soruların cevabını ise ünlü banka Goldman Sachs vermiştir.

Goldman Sachs’ın Altın Fikirleri!

zamaninda-altin-almayan-uzulmesin-goldman-sachs-acikladi-altinda-firsatlar

Dünyaca ünlü yatırım bankası olarak faaliyet gösteren Goldman Sachs, altının performansına dair bazı öngörüleri kamuoyuyla paylaşmıştır. Altınla ilgili yatırım ipuçları paylaşan banka yatırımcıların merakla beklediği bazı açıklamaları peşpeşe kamuoyuyla paylaşmaya devam etmektedir.

Rusya’nın Ukrayna işgali nedeni ile dünya piyasalarında meydana gelen dengesiz ve sert hareketler yatırımcıların döviz ve altında ilgili adımlarını da tedirgin bir hale getirmiştir. Bankanın altın fiyatları ile ilgili üç aylık öngörüsü ise 1950 $’da 2300 $ civarına çıkabileceği şekildedir. Bu durumda ons altın fiyatının yükselecek olması gram altının da bugünkü fiyatından daha yüksek bir seviyeye çıkacağını göstermektedir.

Yine banka tarafından altının bu sene içerisindeki yükselebileceği en yüksek fiyat ise 2500 $ seviyeleri olarak açıklanmıştır. Buna göre banka tarafından yapılan yorumlamalar altın fiyatlarının yükseleceği yönünde bir yorum ortaya koymaktadır.