Türk Eğitim Derneği genel başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, yaşanan koronavirüs pandemi sürecinde yüz yüze eğitimde ikili eğitim önerisinde bulundu.

Koronavirüs salgın hastalığı gölgesinde yüz yüze eğitim tüm kademelerde devam ederken, milyonlarca öğrenci bugün çalacak son ders zili ile birlikte bir haftalık ara tatil yapacak. 

Bu süreçte öğrenciler tatil yaparken, öğretmenler ise mesleki çalışmalarını uzaktan olacak şekilde yapmaya devam edecekler. Yüz yüze eğitim bu süreçte devam ederken, özellikle aktif vaka sayılarında ki artış sebebiyle yüz yüze eğitime ara yada ikili eğitim gibi öneriler gelirken, Türk Eğitim Derneği genel başkanı Selçuk Pehlivanoğlu yaşanan koronavirüs pandemi sürecinde yüz yüze eğitimde ikili eğitim önerisinde bulundu.

Gerekirse ikili eğitime geçelim

Gözden kaçırmayın

Kraliçe Elizabeth Öldü Haberlerinin Ardından Şoke Eden Fotoğraf Paylaştılar! Kraliçe Elizabeth Öldü Haberlerinin Ardından Şoke Eden Fotoğraf Paylaştılar!

Yaşanan pandemi süreci sebebiyle eğitimde aksamaların olduğunu ifade eden Pehlivanoğlu, "Bazı kayıplar vardır ki telafi edilmez, özellikle bazı yaş gruplarında bu da 10 yaş altı gruplardır. Onu uzaktan yapmanız mümkün değildir. Zaten uzaktan eğitim olmaz, uzaktan ancak öğretim olur, bilgi aktarımı olur. Ama beyin gelişimi açısından 10 yaş altına uzaktan öğretemezsiniz, uzaktan eğlendirirsiniz. Bu yaş grubunda eğitim dünyada çok önemlidir. Yaşamda başarılı olmak için en önemli eğitim sürecidir, 10 yaş altında aldığınız eğitim süreci.

Maalesef bir nesille ilgili sıkıntıdayız şu anda, zaten sınav baskısının getirdiği, eğitim sistemimizdeki birtakım sorunlarla boğuşurken üstüne bir de bu geldi. Biz okulları kesinlikle kapatmamalıyız. Tedbirleri tabii ki alalım, gerekirse okullarda 3 ya da 6 ay ikili eğitime geçelim. Öğretmenlerimize kaynak sağlayalım, ikili eğitime geçelim. Çünkü bir daha telafi edemeyeceğimiz süreçlerden geçiyoruz." ifadelerini kullandı