Yurt Dışında Koronavirüs Nedeniyle Ölen Türk Vatandaşlarının Sayısı Artıyor

Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları arasında koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı artıyor. Dışişleri Bakanlığı'nın verilerine göre bugüne kadar yurt dışında yaşayan 320 Türk vatandaşı koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Yurt Dışında Koronavirüs Nedeniyle Ölen Türk Vatandaşlarının Sayısı Artıyor
16 Nisan 2020 - 19:06

Türkiye'de koronavirüs nedeniyle 1518 vatandaş hayatını kaybederken buna ek olarak yurt dışından da kötü haberler gelmeye devam ediyor. Çeşitli sebeplerle yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları koronavirüs nedeniyle hayatlarını kaybediyorlar.

Dışişleri Bakanlığı kaynaklarına göre bugüne kadar yurt dışında yaşayan 320 Türk vatandaşı hayatını kaybetti. Türk vatandaşlarının en çok ölümünün gerçekleştiği ülke Fransa oldu. Fransa'da yaşayan 99 Türk vatandaşı koronavirüs nedeniyle yaşama veda etti.

Fransa'nın ardından Türk vatandaşlarının koronavirüs nedeniyle en çok hayatlarını kaybettikleri ülke 71 ölümle Almanya oldu. Almanya'yı 54 ölümle Hollanda, 32 ölümle İngiltere, 29 ölümle Belçika, 13 ölümle ABD, 12 ölümle İsveç, 4 ölümle Avusturya, 4 ölümle İsviçre, 1 ölümle KKTC ve 1 ölümle Lübnan takip etti.

Yurt dışında vefat eden Türk vatandaşlarının bazılarının cenazeleri Türkiye'ye getirilerek memleketlerinde defnediliyor. Bazı vatandaşlar ise ailelerinin istediği ile hayatlarını kaybettikleri ülkede toprağa veriliyorlar.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum