Youtube Sadece Premium Üyelerin Kullanacağı Yeni Özelliğini Duyurdu! Sesli Arama Özelliği Geliyor!

Dünyanın en çok kullanılan video sitesi olan Youtube yeniliklerle kullanıcıların karşısına çıkmaya devam ediyor. Google tarafından Youtube üzerinde yapılacak olan değişiklikle kullanıcılar sesli arama özelliğini kullanabilecekler. Test aşamasında olan bu özellik ise sadece Youtube Premium kullanıcılarının kullanımına sunulacak.

Youtube Sadece Premium Üyelerin Kullanacağı Yeni Özelliğini Duyurdu! Sesli Arama Özelliği Geliyor!
10 Ekim 2020 - 13:49

Google sahibi olduğu platformlarda yeniliklerini sürdürüyor. Çok geniş bir yazılım ekibi bulunan Google, Youtube üzerinde çalışmaları yoğunlaştırdı. Bir süre önce Youtube Premium'u devreye sokan Google şimdi de bu platforma yeni özellikler eklemek için harekete geçti.

YOUTUBE SESLİ ARAMA ÖZELLİĞİ

Google tarafından Youtube üzerinde yapılan yenileme çalışmalarına göre kullanıcılar platform üzerinde sesli arama yapabilecekler. Bu şekilde yazı yazmaya gerek kalmadan izlenmek istenen videoya ulaşılabilecek. Bu özellik ise sadece Youtube Premium kullanıcılarının hizmetine sunulacak.YOUTUNE PREMİUM KULLANICILARININ HİZMETİNE SOKULACAK

Yaklaşık 1 yıl önce devreye sokulan Youtube Premium reklamsız video izleme fırsatını ve Youtube Music kullanımını içerdiği için oldukça büyük ilgi gördü. Dünya genelinde milyonlarca insan Youtube Premium kullanmaya başladı. Google ise bu yeni platform ile şok ciddi gelirler elde etti. Gelirlerin çokluğu nedeniyle şirket Youtube Premium'u daha da geliştirmeyi politika haline getirdi.

VİDEO ARAMALARI SESLİ YAPILACAK

Youtube Premium kullanmak isteyenler şu anda 16.99 TL'lik bir fiyatla karşılaşıyorlar. Oldukça cazip olan bu fiyat nedeniyle da ciddi bir talep oluştu. Toutube Premium'u geliştiren Google yeni bir özelliği uygulamaya soktu. Youtubeüzerinden video aramaları artık sesli olarak yapılabilecek. Bu özellik şu anda Chrome tarayıcısı üzerinden çalışıyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum