Gündem

Yoklama Kaçağı ve Bakaya Kalanlar Bedelliden Yararlanacak Mı? Son Dakika Açıklaması

Askerlikte yeni düzenleme hayata geçti.  Ancak yoklama kaçakları ve bakaya kalan kişilerin bedelli askerlikten yararlanamayacağı yönünde çıkan haberlere açıklama geldi.

 Yeni Askerlik sisteminin düzenlenmesi ile birlikte asker kaçakları ve bakaya kalanlar da askerlik bedelli askerlikten yararlanabilecek. Son dakika açıklaması geldi ve asker kaçağı durumunda olan kişiler 1 Kasım 2019 tarihine kadar başvuru yapmaları halinde bedelli askerlikten yararlanabilecek.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde tartışılmaya başlandı. Bu maddelerin büyük kısmı onaylarsa da asker kaçakları ile alakalı olan düzenlemeler yeniden yapılıyor.

Yeni sisteme ilişkin kararla birlikte bakaya ve yoklama kaçağı olan 460000 gencin bedelli askerlikten yararlanabilmesi konusunda fikir Birliğine varıldı. 1 Kasım 2019 tarihine kadar başvuru yapılan bedelli askerlikten yararlanabilecek.

Yapılan araştırmalara göre bakaya ve asker kaçağı durumunda olan 460.000 genç var. Bu kişilerin bedelli askerlikten yararlanabilmesi için 1 Kasım 2019 tarihine kadar askerlik şubelerine giderek başvuru yapmaları gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı