Bankacılık sektörü büyük bir hızla evrilmeye ve teknolojik gelişmelere uyum sağlamaya devam ederken büyük devrim olarak gösterilen IBAN numaraları yerine artık günümüzde kolay adres tanımlama yöntemi yaygınlaştırılmaya çalışılıyor. Bankalar bu uygulamayı yaygınlaştırmak adına farklı kampanyalar düzenlerken bu kampanyalardan biride Finansbank tarafından sunuldu. 

QNB Finansbank tarafından başlatılan kampanya kapsamında kolay adres tanımlama işlemini gerçekleştiren kişilere yapılacak olan çekilişle bedava iPhone kazanma imkanı sunuldu. Çekilişe katılmak isteyen kişilerin tek yapmaları gereken ise Finansbank mobil şube ve internet şubesi üzerinden kolay adres tanımlama işlemini gerçekleştirmek. 

İBAN YERİNE KOLAY ADRES NEDİR?

Özellikle de pandemi döneminde bankacılık işlemleri rekor kırarken insanların virüs kapma endişesi ile banka şubelerinden uzaklaşmaları ile işlemler internet şubesi ve mobil şube uygulamaları üzerinden yapılmaya başlandı. Yapılan işlemlerin rekor seviyelere ulaşması ile beraber bankalar İBAN numarası yerine kolay adres tanımlama işlemini tanıtmıştı. 

Vatandaşların sisteme beklenen ilgiyi göstermemesi üzerine bankalardan peş peşe kampanya duyuruları geldi. Yapılan açıklamalar ile IBAN numarası yerine kolay adres kullanan kişilere iPhone 12 kazanma fırsatı sunuldu. Kampanya QNB Finansbank tarafından açıklanırken söz konusu kampanyaya katılan kişiler arasından yapılacak olan çekilişle 3 kişiye cep telefonu hediye edileceği duyuruldu.

kolay-adres-tanımlama

QNB FİNANSBANK KOLAY ADRES İPHONE 12 KAZANDIRIYOR!

31 Ağustos 2021 tarihine kadar geçeril olan kampanya kapsamında cep telefonu numarasını ya da diğer kolay adres bilgilerini banka hesabı ile eşleştiren kişilere hem para transferleri için İBAN gönderme zorunluluğu ortadan kalkacak hem de 3 adet iPhone cep telefonundan birini kazanma imkanı sunulacak. 

KOLAY ADRES NEDİR, NASIL TANIMLANIR?

Bankaların müşterilerine sunmuş olduğu hizmetler arasında yer alan kolay adres Bankalararası Kart Merkezi üzerinden sunulmaktadır. Bu hizmet ile beraber para gönderecek ya da ödeme yapacak olan kişiler karşı tarafın IBAN numarasına gerek olmaksızın kimlik numarası ya da cep telefonu bilgileri üzerinden para transferi yapabilmektedir. Kolay hesap tanımlamak için bankanızın size sunmuş olduğu internet şubesi ya da mobil şube uygulamaları üzerinden hesabınıza giriş yaparak sonrasında kolay adres tanımlama menüsü üzerinden yönergeleri takip etmeniz yeterli olacaktır.