Eğitim

YKS Öncesi ÖSYM Uyardı! Öğrencilerin Mutlaka Yapması Gerekiyor

YKS kısa süre sonra yapılacak. Sayılı günler kala öğrencilerin mağdur olmaması için yapması gereken bazı şeyler var. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün sosyal medya hesabından bir açıklama  yaptı. Öğrencilerin sınav öncesi bilmesi gereken konulara değindi.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün kimliğinde T.C kimlik numarası ve fotoğraf bulunmayan adaylar için önemli açıklamalar yaptı. YKS sınavı öncesinde bu tarz sorunları olan öğrencilerin hemen Nüfus Müdürlüklerine giderek işlem yapmaları gerektiğini anlatan ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün öğrencilerin mağdur olmaması için bir an önce bu sorunları çözmelerini istedi.

15-16 Haziran tarihlerinde yapılacak YKS sınavı öncesinde kimliğinde fotoğraf ve T.C numarası olmayanlar için Nüfus Müdürlükleri ekstra mesai yapacak. ÖSYM konuyla alakalı bir duyuru yaptı. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce 15 Haziran 2019 Cumartesi günü 07.00 ile 17.00 saatleri arasında ve 16 Haziran 2019 Pazar günü 07.00 ile 15.30 saatleri arasında açık olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı