Uyuyan cüzdanlar harekete geçiyor! Yıllardır hareketsiz kalan cüzdanlar Bitcoin’in (BTC) yıllar içerisindeki değer artışı ile beraber bir bir uyanmaya başladı!

Yıllar öncesinde bir şekilde Bitcoin sahibi olan ancak geçen zaman zarfında hareketlilik göstermeyen cüzdanlar yavaş yavaş hareketlenmeye başladı. Yapılan bazı işler karşılığında ödeme şekli olarak BTC tercih edenler veya yatırım amacıyla çok düşük seviyelerde BTC alıp yıllarca muhafaza eden hesap sahipleri BTC’nin son birkaç yıldaki değer artışı ile beraber cüzdanlarında yaşam belirtileri göstermeye başladı.

Bitcoin’in mucidi olarak kabul edilen Satoshi döneminden kalan bir cüzdanda da milyon dolarlık bir hareketlilik söz konusu oldu. Kripto para varlıkları konusunda son zamanlardakı dalgalı seyir bazı eski yatırımcıları böylelikle balına konumuna getirmiş bulunmakta.

9 Yıl Sonra İşlem Yapıldı

Hareketliliği görüldüğü hesapta 9 yıl öncesinden alınan 616 BTC bulunuyordu. Bu 616 BTC’nin tamamı hesap sahibi tarafından başka bir cüzdana transfer edildi. Hareketliliğin gözlendiği cüzdan böylelikle yıllar sonrasında bir ‘balina’ olarak bozmuş oldu. 10 Aralık 2012’de cüzdan 616 Bitcoin aldı. O zaman ki değeri 13.30 dolar olan her bir Bitcoin için sadece 8.19 dolar işlem ücreti ödendi. Son yıllardaki kazandığı değer ile saklı tutulan BTC’nin değeri 29 milyon 400 bin doları aştı.

Blockchain.com’a göre BTC transfer işlemi geçtiğimiz gün gerçekleşti. Cüzdanın değeri yaklaşık olarak 30 milyon dolar olurke, 9 yıl boyunca sessizliğini koruyan yatırımcı piyasalara dev BTC balinası olarak dönmüş oldu.

Balinalar Uyanıyor!

Son zamanlarda uyuyan balinaların uyanışlarına şahit olmaya devam ediyoruz. Kısa bir süre önce de Haziran 2010’dan bu yana uykuda olan ve 5 milyon dolarlık BTC’ye sahip olan cüzdan tekrar çevrimiçi oldu . Yine kısa süre önde de yıllardır sessiz duran bir cüzdandan Yaklaşık 2 bin 720 BTC transfer işlemi gerçekleşmişti.

Gözden kaçırmayın

Emekliye Müjdeli Haber: Emekliye Garanti Bankası 30000 TL Ödeme Veriyor Emekliye Müjdeli Haber: Emekliye Garanti Bankası 30000 TL Ödeme Veriyor

Sabırlarının Karşılığını Alıyorlar

Yıllar önce sahip olunan BTC’lerin bu kadar degerleneceğini tahmin etmek biraz zor olsada yıllar boyunca lider kripto para birimini muhafaza eden yatırım sahipleri artık bir bir bu yatırımlarının karşılığını almaya başladı.