Gündem

Yılın ilk kar tatili açıklaması geldi! Hangi şehirlerde 6 Aralık 2019 kar tatili ilan edildi?

Geçtiğimiz günlerde yoğun bir şekilde başlayan kar yağışı nedeniyle Malatya, Erzurum, Edirne ve Ankara gibi kentlerde okulların tatil olup olmayacağı konusunda araştırma yapılmaya başlandı.  

Yurt genelini etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle kar tatili var mı, kar tatili ne zaman yapılacak, kar tatili verilen şehirler hangileri şeklinde yapılan araştırmaların önümüzdeki hafta içinde de devam edeceği tahmin ediliyor. 

Yoğun kar yağışına rağmen bu kentlerde okullar tatil edilmezken ilk kar tatili haberi 6 Aralık 2019 tarihi için Kahramanmaraş’tan geldi. 

K.Maraş’ın Ekinözü ve Nurnak ilçelerinde devam eden kar yağışı sebebiyle eğitime yarın ara verildi. Her iki ilçenin kaymakamlıkları yaptıkları açıklamada 6 Aralık 2019 Cuma günü eğitime ara verildiğini bildirdi. 

6 Aralık 2019 Hava Durumu Nasıl? 

Meteoroloji’den elde edinilen bilgilere göre kar yağışının Adıyaman, Hakkari, Bingöl, Tunceli ve Malatya’da yağmurla karışık olarak devam edecek. İç Anadolu’da ise don ve buzlanma olayı bekleniyor. Kar yağışının sadece Hakkari ve çevresinde görüleceği de belirtiliyor. Öte yandan Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde kuvvetli yağışın 6 Aralık 2019 öğlen saatlerine kadar devam edeceği bildirildi. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı