Yeşilçam'ın efsane filmlerinden biri olan Ah Nerede yazlık dizi olarak ekranlara gelmeye hazırlanıyor. Ah Nerede filminin oyuncu kadrosunda Gülşen Bubikoğlu'nun Zehra Tarık Akan'ın Ferit karakterini hangi oyuncu canlandıracak merak ediliyordu.

Yeşilçam'ın kültleri arasında giren romantik komedi filmlerinden Ah Nerede yazlık dizi olarak ekrana gelecek. Dram ve acıtason sever Türk izleyicisi yaz dizileri ile arası pek iyi değil. Yapımcılar bu sefer değişiklik yapıp Yeşilçam'a yöneldi.

Başrollerinde Tarık Akan ve Gülşen Bubikoğlu'nun yer aldığı eğlenceli Ah Nerede filmi Yeşilçam'ın unutulmaz filmleri arasında yer alıyor. 1975 yapımı filmde Hulisi Kentmen, Adile Naşit, Halit Akçatepe ve Cengiz Nezir gibi oyuncular da yer alıyordu. 

Füsun Önal'ın Ah Nerede adlı şarksısından ismini alan filmde Bursalı toprak ağasının İstanbul'a üniversite okumaya gönderdiği birbirinden farklı üç oğlu aslında çok farklı hayatlar sürmekte. Ailelerinin büyük oğulları Ferit'i Tıp fakültesinde, küçük oğulları Ömer'i mühendislik fakültesinde ve ortanca oğulları Murat'ı Eczacılık fakültesinde okuduğunu sanırken, Ferit pek çok kızı aynı anda idare eden bir çapkın olarak kız peşinde, Ömer siyasi davalara kendini vermiş ve Murat'ta kahvehanede kumar masalarından kalkamaz bir hayat sürmektedir.

Babaları sınıfta kalmaktan başları dönmüş olan bu oğullarnın yakında mezun olacak diye beklerken Ferit'in zorla nişanlandığı kızın ailesinin İstanbul'a gitmesiyle her şey ortaya çıkar. Bu sırada da Ferit, Zehra adında bir kıza gerçekten aşık olur. Ancak Zehra'da her şeyi öğrenir ve diğer aldatılan kadınlarla bir olup Ferit'ten intikam alacak bir plan kurarlar. Ferit'in başına mahallenin ağır abisi ve evde kalmış kardeşini deli gibi kıskanan Ali Kaya'yı ve kardeşini sararak zorla evlenmesini sağlarlar.. 

Gözden kaçırmayın

Serenay Sarıkaya Umut Evirgen Neden Ayrıldı Ortaya Çıktı! Serenay Sarıkaya Umut Evirgen Neden Ayrıldı Ortaya Çıktı!

Ah Nered filminin dizi versiyonunu Suavi Doğan ve Kerem Çatay'ın kurucusu oldukları Onuncu Ev çekecek. Şimdi en çok merak edilen Tarık Akan'ın ve Gülşen Bubikoğlu’nun oynadığı karkaterleri hangi oyuncuların  canlandıracağı..