Ekonomi

Yerli otomobil fiyatları hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar!

TOGG yani Türkiye’nin otomobili girişim grubunun geliştirerek üretime başlayacağı yerli otomobil geçtiğimiz haftalarda tanıtılmıştı. Sedan ve SUV model geliştirerek kamuoyu ile paylaşan yerli otomobil her kesimden büyük ilgi görmüştü. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan da yerli otomobilin test sürüşünü gerçekleştirmişti. 

Vatandaşlar yerli otomobil fiyatı ne kadar sorusunun yanıtlarını ararken Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan bir açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli otomobil fiyatı konusunda, “Vatandaşlarımız kendini sıkıntıya sokmadan yerli otomobili alabilecek” dedi. Bu açıklama milli otomobilin piyasaya sürülmesini bekleyen milyonlarca kişide heyecan uyandırdı. 

Yerli Otomobil Ne Kadar Olacak? 

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün akşam katıldığı bir TV programında, halkın sıkıntıya girmeden rahatlıkla yerli otomobili alabileceğini söyledi. Ayrıca yerli otomobil hakkında şu açıklamalarda bulundu, “Aslında tasarımı önüme getirdiklerinde farklı bir heyecan yaşadım. Kamuoyunda 5 babayiğit olarak bilinen bu şirketlerle aynı kararlılık devam etti. Bu 5 babayiğit, ülkemizdeki önemli iş adamları. Gerçekten bu iş de böyle olmalıdır. Bu süreci birinin üzerine yıkarsanız olmaz. Daha önce farklı sektörlerde olanlarla görüşmüştüm. Ancak herhangi bir netice alamadım. CEO durumundaki arkadaşımız zaten kendini yurtdışında ispatlayan bir arkadaşımız. İşleyişi biliyor ve konusuna da hakimdir” 

“Favori Rengim Lacivert”  

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli otomobil ile ilgili 5 farklı tasarım ve 5 farklı tasarım içinde lacivert renginin favorisi olduğunu da söyledi. Bu aracın rahat olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu araçta konforu gördün. Boyuma rağmen içinde çok rahatça oturabildim. Hız noktasına da değinelim. Test bittiği zaman ciddi mesafe alıyor. 2020 yılı sonunda daha ileriye adım atılacaktır. Zaten bildiğiniz üzere fabrikanın yeri belirlendi. Toplamda 1 milyon metrekarelik bir alanda yer veriyoruz. Oradan ihracatı da kolay olacak. Elbette ihracat yüksek olmaz ise bu durum devamlı hale gelmez. Alt yapısı iyi olduğu zamanda dünya piyasasında artık bir otomobilimiz olacak” dedi. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu