Ekonomi

Yeni yıl kredisi veren bankalar hangileri? Yılbaşı kredilerinde faiz oranı ne kadar?

Düşük faiz oranlı ihtiyaç kredisi almak isteyenler şimdiden yılbaşı kredisi almak için araştırma yapmaya başladı. 2020 yılbaşı kredisi veren bankalar TEB, İNG Bank, Denizbank, QNB Finansbank ve Garanti BBVA olarak sıralanıyor. Ayrıca diğer bankaların da yeni yıla yaklaşırken kampanyalarını duyuracağı düşünülüyor. 

Yılbaşı Kredisi Başvuru Şartları 

Yılbaşı kredisi almak isteyenler öncelikle başvuru şartları hakkında bilgi sahibi olmalıdır. 18 yaşından büyük olan her tüketicinin aslında yeni yıl kredisi alabildiği unutulmamalıdır. Ancak kredi skorunun yüksek olması, SGK’lı olunması ve gelir belgesini sunabilmesi gereken tüketiciler düşük faizli ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilmektedir. 

2020 Yılbaşı Kredisi Veren Bankalar 

Düşük faizli yılbaşı kredisi almak isteyenler yüzde 0,98 faiz oranıyla TEB’e başvuru yapabilir. Alternatif olarak İNG Bankta yüzde 0,99 faiz oranlı ihtiyaç kredisi sunulmaktadır. TEB bankasında 50 bin TL’ye kadar kredi alabilirken, İNG banktan 100 bin TL’ye kadar kredi puanına göre kredi talep edilebilmektedir. 

İNG ve TEB bankalarına alternatif olarak yüzde 1,09 ile İş Bankası ve yüzde 1,03 ile QNB Finansbank tercih edilebilir.

Yaptığımız son değerlendirmeye göre 36 ay vadede 10 bin TL ihtiyaç kredisi için en düşük faizle kredi veren banka yüzde 0,98 faiz oranıyla Türkiye Ekonomi Bankası olmuştur. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı