Koronavirüs salgını ve varyantları ile mücadele devam ederken yeni bir virüs için daha kırmızı alarm verildi. 12 yaşındaki bir çocuk virüsten dolayı hayatını kaybetti.

Tüm dünya koronavirüs salgını ile mücadeleye devam ediyor. Salgın henüz kontrol altına alınamamış ve bu süreçte pek çok kişi hayatını kaybetmeye devam ederken yeni bir salgın alarmı verildi. Koronavirüs salgınında pek çok kayıp veren ve zor zamanlar yaşayan Hindistan şimdilerde yeni bir virüs alarmı ile yeniden büyük panik yaşamaya başladı.

Yeni virüsün isminin ise Nipah virüsü olduğu belirlendi. Virüs kaptığı belirlenen 12 yaşındaki bir çocuk hayatını kaybetti. Temaslı olan onlarca kişi olduğu belirlendi.

NİPAH VİRÜSÜ YARASA KAYNAKLI BİR VİRÜS OLARAK BELİRLENDİ

Gözden kaçırmayın

Son Dakika! New York Metro İstasyonuna Bombalı Saldırı Düzenlendi ve Rastgele Ateş Açıldı! Son Dakika! New York Metro İstasyonuna Bombalı Saldırı Düzenlendi ve Rastgele Ateş Açıldı!

Hindistan’ın Kerala eyaletinde ortaya çıkan virüsün hızlı bir şekilde yayılmaya başladığı öğrenildi. 12 yaşındaki bir virüs Nipah virüsünü kaptıktan hemen sonra doktorların yapmış olduğu tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Çocuk ve çevresi ile temaslı olan 188 kişinin de virüse yakalandığı öğrenildi. Özellikle belirlenen 188 kişisen 20 kişinin yüksek riskli olduğu belirlendi. Uzmanlar tarafından ülke genelinde uyarı yapıldı ve evlerinde kendilerini izole etmeleri gerektiği ifade edildi. Yeni virüsün bulaş sürecinin de yarasalardan kaynaklandığı öğrenildi.

KORONAVİRÜS SALGININDAN DAHA ÖLÜMCÜL OLDUĞU AÇIKLANDI

nipah-virüsü-salgın

Koronavirüs salgını ile bir karşılaştırma yapıldığı zaman 75 kat daha hızlı bulaştığı ve bir o kadar da ölümcül olduğu ortaya çıktı. İlk kez 1990 yıllarında domuz çiftliklerinde görülmüş ancak sonra hızlıca kontrol altına alınmıştı. Kusma, boğaz ağrısı, kas ağrısı, baş ağrısı ve yüksek ateş gibi belirtileri bulunuyor. henüz hastalık hakkında şimdiye kadar bir aşı geliştirilemediği ve bakımın esas alındığı ortaya çıktı.