Benzin ve mazota gelen günlük ve fahiş zamlar sonrası ilk olarak imkansız denilen İstanbul trafiği çözülmüştü. Arkasından benzin istasyonları “dayanamıyoruz, kapatmamıza az kaldı” diyerek açıklama yapmıştı. Bu arada her gece zam öncesi oluşan yakıt kuyrukları ve kavgaları sonrası benzine hergün zam geliyor diye kota konulan petrol istasyonlarını da haberlerde okumuş, zam gelecek diye 200 TL fazlası benzin satışı yapılmadığını öğrenmiştik.

Son günlerde benzin ve mazot fiyatlarında yaşanan peş peşe zamların ardından dikkat çeken bir haber daha geldi. İstanbul Zeytinburnu ilçesinde bir mahallede mazot çalındığı haberleri geldi.

5 araçtan mazot çalan hırsız kameralara yakalanırken Kamyonetinden mazot çalınan Murtaza Kara, ‘Anormal şeyler oluyor. 2 günde 5 aracın deposunu kırıyor ve mazotu çalıyorlar’ dedi.

İstanbul Zeytinburnu’nda bir mahalleye dadanan mazot hırsızı 5 aracın deposunu aynı yöntemle boşalttığı sırada kamyonetten mazot çalarken kameralara da yakalandı.

Zeytinburnu Yeşiltepe Mahallesi’nde iddialara göre, şüpheli ya da şüpheliler araçların depo kapağını kırarak yanında getirdiği bidonlara mazotu doldurup olay yerinden uzaklaştılar. Sabah araçlarının mazot kapağının kırık olduğunu gören araç sahipleri durumu polis ekiplerine bildirince olay yerine gelerek çalışma başlatan ekipler, şüpheli ya da şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

Akaryakıt Benzin fiyatları ne kadar oldu? Güncel akaryakıt fiyatları ile motorin ve benzin litre fiyatı kaç TL? Ankara, İzmir, İstanbul il il güncel fiyatlar! - Galeri - Yaşam

Görüntülerde, şüpheli kişi yanında getirdiği bidonlarla güvenlik kameralarına vurarak yönünü değiştiriyor. Daha sonra kamyonetin depo kapağını kırarak mazotu bidonlara dolduruyor. Şüpheli etrafı kolaçan ettikten sonra elinde mazot dolu bidonlarla olay yerinden uzaklaşıyor.

Mağdur araç sahiplerinden Murtaza Kara, “Anormal şeyler oluyor. Dün sabah aracımızı park ettik. Sabah 09.00’dan önce belediyeden temizlik görevlileri aradı. Mazotun çalındığını söylediler. Depoyu kırmışlar. Bu sabah aynı şey oldu. Aynı şekilde aynı olaya maruz kaldık. 2 günde 5 aracın deposunu kırıyor ve mazotu çalıyorlar” dedi.

Murtaza Kara olayın maddi boyutunu ise, “Bir depo bin liraya doluyor. Bir depo kapağının en basiti 100-150 TL. Yaşattığı travma cabası. Polis geldi. İnceleme yaptı. İş kaybımız da var. Bunu bir kişi ya da birkaç kişi mi yapıyor, bilemiyoruz. Biri görmüş seslenmiş. Kaçmış. Orada da bir kişiymiş. Geliyor, bir de pişkin pişkin kamerayı çeviriyor” sözleri ile açıklıyor.