Dizi Magazin

Yeni İstanbul Dizisi Mucize Doktor Dizisinin Başarısını Yakaladı!

Yeni İstanbul Dizisi Mucize Doktor Dizisinin Başarısını Yakaladı! haberi...

Türk dizi tarihinin geçmişinde doktorlarla alakalı yapımlar her zaman büyük ilgi gördü. Böyle içerikli olan dizilerde pek çok isim popüler hale geldi. Doktorlar dizisi unutulmazlar arasında yerini koruyor. Mucize Doktor dizisi de Doktorlar kadar başarılı bir yapım oldu ki Türkiye sınırlarını aşan başarısı da hep konuşuluyor. Ali Vefa karakterinde Taner Ölmez’in Üstün Performansı da başarının en önemli sebeplerinden birisiydi.

Doktor dizilerinin yeni yapımları TRT 1 sayesinde ekranlara gelmeye devam ediyor. Ozan Akbaba’nın başrolünde yer aldığı Kasaba Doktoru dizisi iyi sonuçlar ile devam ediyor. İlk sezonu geride bırakmış olan kasaba doktoru dizisinin beklenilenden biraz altında olsa da 2. sezonda daha iyi reyting sonuçları alması mümkün. Dizinin sezon sonlarına geldiğinde ekran başındaki izleyicilerin çok azaldığı bir zamanda yayınlanması handikabı oldu. Hazal Subaşı ve Vildan Atasever, Deniz Can Aktaş’ın da dizi kadrosunda yer aldığı Kasaba Doktoru 2. sezonda ise çok daha iyi bir reyting sonuçları elde edebilmek için ideal bir proje olarak yer alıyor.

Yeni Sezonda Neler Olacak!

Yeni sezonda 3 medyanın New Amsterdam dizisinin yerli versiyonu şekilde Yeni İstanbul dizisi ile ortaya çıkması yeni bir adım olacak. Kasaba Doktoru dizisinin başarısının Mucize Doktor ’un ulaştığı seviyeye ulaşması şu an için mümkün görünmüyor. Fakat Eylül ayında başlayacak yeni kış sezonunda Yeni İstanbul dizisi için koşullar şu an için uygun görünüyor.

Yeni İstanbul Dizisi

Tansel Öngel’in Masumlar Apartmanı projesindeki başarılı performansı sonrasında Yeni İstanbul dizisinde yer alacağının duyulması hayranlarını memnun eden bir gelişme olarak kaydedildi. Barbaroslar dizisinden ayrılan Ulaş Tuna Astepe’yi de projeye katmaya çalışan yapımcı bu hamlesi ile büyük oynadığını ispatlamış oldu. Sen Anlat Karadeniz dizisindeki Tahir karakteri ile çok beğenilen oyuncu Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı dizisinde beklemiş olduğu sonuçları elde edemedi.

Dizi yayınlandığı ilk zamanlarda iyi bir çıkış yaptı fakat sezon sonunda büyük ilgi kaybı yaşandı. Yenilenme sürecinde olan Barbaroslardan ayrılan Ulaş Tuna Astepe’nin görüşmelere başlaması ile yeni sezonda tekrardan televizyon ekranlarında olmak istediğini yansıtmış oluyor.