Emeklinin yüzünü güldüren haber geldi. Yapılan açıklamaya göre emekli olan vatandaşlar 5.750 TL alacak. Yeni veya eski emekli olmuş tüm vatandaşlar 5.750 Türk Lirası alabilecek. Ülkemizde emekliliği dolan ve emekli olan vatandaşların 5.750 TL ödeme alabileceği kampanya duyuruldu. Ziraat Bankası ve SGK ‘nın ortak olarak imzaladıkları protokolün hemen ardından yapılacak olan kıdem tazminatı ödemeleri de artış gösterdi. Emekliler hali hazırda bu zamanlardan yararlanmaya devam ediyor. Yapılan tüm bu uygulamaların sonrasında sevindiren haber Yapı Kredi bankasından geldi. Yapı Kredi Bankası, promosyondan yararlanmaya hak kazanan vatandaşlara 5 bin 750 Türk Lirası ödeyeceğini duyurdu.

Emekli maaşlarını alıp 3 yıllık sözleşmeyi imzalayan vatandaşlar, promosyon hesaplarına 1 ay boyunca sahip olabilirler. Promosyondan hemen sonra emeli vatandaşlar, yüksek maaş almaya hak kazanırlar.

Emekli Promosyonu Neye Denir? Nasıl Yararlanılabilir?

Emekli promosyonu durumu 2017 yılının Mart ayında başladı. Bu durumun başlangıç tarihinden bu yana geçen sürenin ardından emekliler bu konuda tekrar gündeme geldi. Emekliler için yapılan bu kampanyanın duyurulma çalışmaları son süratle devam ediyor. Aynı bankadan 3 yıl ödeme alan emekliler, promosyonu bankadan geri ödemesiz alır. 3 yıllık sözleşme süresi biten emekli vatandaşlar, promosyon ödemelerinden yararlanabilmek için tekrar sözleşme yapabilirler. Bu durumda yapılması gereken işlem emekli maaşını banka hesabına aktarmaktır. Sözleşme buradan yenilenebilir.

yeni-eski-emekli-icin-5750-tl-odemeler-bugun-basladi-son-dakika-haberi-geldi1

Emekli Vatandaşlara 5.750 Türk Lirası Ödeme yapılacak!

Yapı Kredi Bankası ve TEB, bu kampanya dâhilinde emekli vatandaşlara 5 bin 750 TL ödeme yapacak. Emekli maaşı 1.500 TL civarında olan vatandaşlar 1.800 TL, 1.500 ile 2.500 TL civarında maaş alan vatandaşlara 2.125 TL ödeme yapılacağı açıklandı. TEB’in emekli promosyonunu biraz daha arttırılacağı düşünülüyor. Bankanın belirlenmiş olan politikası kapsamında eşlerinin, akrabalarının ve ilave olarak arkadaşlarının maaşlarını bankaya getiren vatandaşlara 150 Türk Lirası artış imkânı verilecek. Ancak bu durum 10 kişi ile sınırlandırılmıştır. Burada yapılması gereken tek şey emekli maaşını bir bankaya devredip 3 yıl bu bankadan emekli maaşı alma şartını kabul etmektir.