Yeni Bir Savaşın Ayak Sesleri! Ermenistan'ın Saldırılarının Artması Üzerine Azerbaycan Ordusu Seferberlik Çağrısı Yaptı!

Azerbaycan ile Ermenistan arasında bir süredir devam eden gerginlik Ermenistan tarafının saldırılarına son vermemesi üzerine üst boyuta taşındı.

Yeni Bir Savaşın Ayak Sesleri! Ermenistan'ın Saldırılarının Artması Üzerine Azerbaycan Ordusu Seferberlik Çağrısı Yaptı!
21 Eylül 2020 - 17:06 - Güncelleme: 30 Eylül 2020 - 10:23

İki ülkenin arasında çıkacak bir savaş ihtimalinin oldukça yüksek olduğu belirtilirken Azerbaycan tarafında bugün sürpriz bir gelişme yaşandı.

AZERBAYCAN ORDUSUNDAN SEFERBERLİK ÇAĞRISI

Azerbaycan ordusu bugün seferberlik çağrısı yaptı. Bu çağrıda yedek birimlerde bulunan tüm kuvvetler göreve davet edildiler. Azerbaycan Cumhuriyeti Seferberlik ve Askere Alma Hizmetleri Birimi tarafından yapılan çağrıda, “Azerbaycan Cumhuriyeti'nin askeri hizmetler kanununa göre askeri görevliler yedekte oldukları dönemlerde göreve çağırılabilirler. Yedekte olan tüm askeri görevlilerin vazife başına davet edilmelerine karar verilmiştir.” denildi.ERMENİSTAN'IN SINIR İHLALLERİ ARTTI

Azerbaycan Savunma Bakanlığı bugün bir açıklama yaparak Ermenistan'ın sınır ihlallerini arttırdığını duyurdu. Sınır hattında sıcak çatışmanın giderek kuvvetlendiği belirtilen açıklamada Azerbaycan halkının Ermenistan'ın ihlallerine boyun eğmeyeceği bildirildi.

AZERBAYCAN - ERMENİSTAN GERGİNLİĞİNİN NEDENİ NEDİR?

12 Temmuz 2020 tarihinde Azerbaycan'ın Tovuz bölgesine Ermenistan birlikleri tarafından saldırı düzenlendi. Bu saldırı ile uzun yıllardır süren ateşkes anlaşması son bulmuş oldu. Türkiye açısından ise Tovuz bölgesinin çok stratejik bir önemi bulunuyor. Bu bölge Türkiye'ye enerji aktarımının yapıldığı yer olduğu için Türkiye daha önce yaptığı açıklamada Azerbaycan yanında olacağını ilan etmişti. Bu maksatlar Türkiye'den çok sayıda birlik bölgeye intikal etmiş ve Azerbaycan ordusu ile tatbikat ve eğitim çalışmalarına başlanmıştı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum