Yemeksepeti'nin 212 yıllık CEO'su Nevzat Aydın, görevini bırakma kararı aldı. Aydın'ın yerine ise şuan İş Geliştirme’den sorumlu genel müdür yardımcısı Mert Baki’nin atandı.

Türkiye'nin en çok kullanılan online uygulamalarından biri olan Yemeksepeti'nde flaş bir karar alındı. Şirketin CEO'su Nevzat Aydın, 21 yıllık görevini bıraktığını açıklarken görevinden ayrılma nedeni olarak artık kendisine zaman ayırmak ve Yemeksepeti'ni daha genç ve farklı bakış açısı sahibi birine devretmek istediğini söyledi.

Gözden kaçırmayın

Ünlü Rapçi Beta Berk Bayındır'ı Kim Öldürdü? Şüpheli Ölüm! Katili Kim? İntihar Mı Etti? Nasıl Düştü? Ünlü Rapçi Beta Berk Bayındır'ı Kim Öldürdü? Şüpheli Ölüm! Katili Kim? İntihar Mı Etti? Nasıl Düştü?

nevzat aydın

Bir süre önce Nakliyat-İş sendikasına üye olan ve bu üyelik sonrasında firmada çalışan birçok işçinin görevine son verilmesiyle gündemde çok konuşulan Yemeksepeti’nin kurucusu Nevzat Aydın, şirketin CEO’luk görevinden ayrılmak istediğini duyurdu. Sosyal medya hesabı Twitter üzerinden görevi bırakmasıyla ilgili bir açıklama yapan Aydın, Jeff Bezos'un 25 yıl dayandığını kendisinin ise 21 yılı ancak görebildiğini belirterek şirketteki görevini bundan sonrasında genç ve farklı bir bakış açısına sahip birisine bırakmanın zamanının geldiğini söyledi.

Yemeksepeti'nin toplamda 9000 çalışanı ile çok büyük bir şirket olduğunu ve sektörde ve kamuoyunda tüm haksız karalamalara karşın açık ara ile lider olan bir firma olduğunu altını çizen Nevzat Aydın, açıklamasının devamında kendisinin artık ailesine ve filantropiye daha fazla zaman ayırmak istediğini ve bu sebeplerden dolayı da görevinden ayrılmak istediğini ifade etti.

mert baki

Nevzat Aydın'ın görevden ayrılması sonrasında ise şirketin CEO'luk görevine 2011 yılından bu yana Yemeksepeti'nde İş Geliştirme’den sorumlu genel müdür yardımcılığında görev yapan Mert Baki'nin atandığı bildirildi.