Gündem

Yaz Saati Uygulaması Devam Edecek mi? Kış Saati Uygulamasına Geçiş Yapılacak mı?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, yaz saati uygulamasıyla ilgili olarak aynı istikamette gidileceğini açıkladı. Albayrak,  Enerji Verimliliği Ödül Töreni’nde açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada yer alan satır başları;

DOĞALGAZ İNDİRİMİ KONUSUNDA AVRUPA’DA İLK SIRADAYIZ

Bakan Albayrak, Türkiye’nin yer aldığı projeler sayesinde büyük bir kapasite artışı yakaladığını belirtti. Albayrak, Ekim ayında yüzde 10 doğalgaz indirimi yapıldığını ve bu konuda Avrupa’da ilk sırada Türkiye’nin yer aldığını vurguladı.

En ucuz doğalgaz tedarik eden ülkenin Türkiye olduğunu aktaran Albayrak, bu rakamın 28 AB ülkesi ortalamasından daha uygun olduğunu konuştu. Bakan, doğalgaz konusunda hızlı çözümler elde edilmek için çalışıldığını ve elektrik altyapısının 3 katına yakın seviyeye ulaştığını belirtti.

SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ

Yakuplu ve Hadımköy trafo merkezlerinin bu yıl devralınacağını hatırlatan Albayrak, sorunların çözüleceği temennisini verdi. Ege ve Marmara’da kapasite artışının rekora ulaştığını aktaran Bakan, bu yılsonu 117 metreküpe çıkarılacağını söyledi.

TÜRKİYE’YE BASILAN GAZ KAPASİTESİ ARTTI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Türkiye’ye basılan gaz kapasitesinin 190 milyondan 225 milyon metreküpe çıktığını açıkladı. Albayrak, bu yıl sonu için hedefin ise 293 milyon metreküp olduğunu belirtti ve enerji kaynaklarının çeşitlendirilmesi gerekliliğini vurguladı.

Bakan, yılbaşında Ulusal Enerji Verimliliği eylem planlarının açıklanacağı ve bütün engellerin aşılabilmesi için mücadele verileceğini aktardı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı