Türkiye büyük bir heyecanla TOGG'u beklerken, bir başka mutlu edici haber KKTC'den geldi. Günsel, Uluslararası Otomobil Fuarı'nda görücüye çıktı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) yerli otomobili Günsel, Uluslararası Otomobil Fuarı'na (IAA Mobility) katılarak otomobil meraklılarlarıyla buluştu.  Almanya'da düzenlenen IAA Mobility'nin ardından  Günsel, Aralık ayında Londra’da, Şubat 2022’de Cenevre’de ve Nisan 2022’de ise Pekin’de düzenlenecek otomotiv fuarlarına da katılacak.  Bu fuarlarda ise  ilk modeli B9’u dünyaya tanıtacak.

 Günsel'in ilk lansmanı 20 Şubat 2020’de Girne’de yapılmıştı. Daha sonra 18-21 Kasım 2020 tarihleri arasında düzenlenen MÜSİAD EXPO 2020 Fuarı ile Türkiye lansmanını da gerçekleştirilmişti. Günsel’in Avrupa’daki ilk durağı ise Münih oldu.

Gözden kaçırmayın

Watsons Arapça Kataloğuna Tepki Büyüyor! Boykot Başlayınca Geri Adım Attılar! Watsons Arapça Kataloğuna Tepki Büyüyor! Boykot Başlayınca Geri Adım Attılar!

Günsel B9 tamamen elektrikli ve tek şarjla 350 kilometre yol kat edebilen otomobil olarak karşımıza çıkıyor. Aracın motoru 140 kW gücünde. Bu sayede 100 kilometre hıza 8 saniyede ulaşabilen Günsel B9’un hız limiti ise elektronik olarak saatte 170 kilometre ile sınırlandırıldı. Günsel B9’un bataryası yüksek hızlı şarjla sadece 30 dakikada doldurulurken, hızlı şarj kullanılması durumunda ise bu süre 4 saat bulabiliyor.