Yatırım Şirketlerinden Altın Piyasası Uyarısı! Altın Fiyatlarında Düşüş Devam Edecek Mi?

Altın fiyatlarında meydana gelen gerilemenin ardından yatırımcılar nasıl hareket edeceklerini belirlemek için yatırım şirketlerinin değerlendirmelerini araştırmaya başladılar. En son altın piyasası değerlendirmelerinde altın fiyatlarındaki hareketin ne yönde olacağı tahmin edildi? Altın fiyatları düşecek mi? Ons altın ne kadar olacak?

Yatırım Şirketlerinden Altın Piyasası Uyarısı! Altın Fiyatlarında Düşüş Devam Edecek Mi?
15 Ekim 2020 - 17:42 - Güncelleme: 15 Ekim 2020 - 17:50

Yeni haftaya 1.930 dolardan başlayan ons altın haftanın son işlem gününün öncesinde 1.894 dolara kadar geriledi. Yatırımcılar altın fiyatlarında meydana gelen düşüşün ardından ciddi bir panik yaşamaya başladılar. Altın piyasasındaki kazanımlar geri mi verilecek? Altın fiyatlarındaki düşüş devam edecek mi?

ONS ALTIN FİYATI DÜŞECEK Mİ?

Altın yatırımcıları ons altındaki hareketlenmeye yönelik tahminleri öğrenmek için yatırım şirketlerinin değerlendirmelerini araştırmaya başladılar. Altın fiyatları düşmeye devam edecek endişesi yaşayan vatandaşlar yatırımları hakkında kritik bir karar alma sürecinde bulunuyorlar. Bu konuda yatırımcıların hareketlerinde önemli yatırım şirketlerinin değerlendirmeleri belirleyici oluyor.

ONS ALTINDA 1.886 DOLARA DİKKAT ÇEKİLDİ

Ons altında meydana gelen gerileme hareketi hakkında Ünlü&Co/Daha Yatırım Şirketi'nden bir değerlendirme yapıldı. Bu değerlendirmede, “Ons altında daha önce elde edilen kaznaımların korunamadığını görüyoruz. ABD'de mali teşvik paketinin seçimden sonra devreye gireceği haberleri ons altında kısa vadeli bir bozulmaya yol açtı. Bu nedenle gerileme meydana geldi ve 1.900 doların altına inen bir ons altın gördük. Dolar endeksinin yükselmesi de ons altın üzerinde bir baskı oluşturuyor. Ons altında 1.886 dolar seviyesi çok kritik bir destek noktası olarak karşımıza çıkıyor. Bunun aşılması durumunda ons altın fiyatında önemli gerilemeler yaşanabilir.” denildi.
ONS ALTINDA DÜŞÜŞ HIZLANACAK MI?

Ons altın üzerine değerlendirme yapan bir başka yatırım şirketi ise IKON Menkul oldu. Bu şirket ons altın hakkında yaptığı değerlendirmede, “Ons altında düşüş hareketini takip ediyoruz. Bu düşüşlerin devam etmesi durumunda önce 1.884 dolar ardından ise1.875 dolar seviyelerini görebilir. Bu noktaların geçilmesi durumunda ise düşüşün hız kazanması beklenebilir.” tahminleri yapıldı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum