Ekonomi

Yapılandırma bekleyenler için Erdoğan açıklama yaptı: Perşembe günü!

25 Temmuz tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından 425 baz puan faiz indirimi uygulandı. Kamu bankaları başta olmak üzere özel bankalarda konut kredisi faizlerini düşürdü. Konut kredisi faiz oranlarının düşmesiyle de gözler bankaların yüksek kredi faizle konut kredisi çekenler için yapılandırma başlatıp başlatmayacağına çevrildi.

YAPILANDIRMA NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Yüksek kredi faiz oranı ile kredi çekenler, yapılandırma başladı mı? Yapılandırma ne zaman başlayacak? sorularının cevaplarını aramaya başladı. Peki, yapılandırma başladı mı? Yapılandırma ne zaman başlayacak?

8 EYLÜL 2019 GÜNCEL KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI:

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı % 0.99 (Ziraat Bankası Anlaşmalı Konut Projeleri için yüzde 0.98 olarak hesaplanmaktadır.)

Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranı % 0.99 (Vakıfbank Anlaşmalı Konut Projeleri için yüzde 0.79 olarak hesaplanmaktadır.)

Halkbank Konut Kredisi Faiz Oranı % 0.99 (Halkbank Anlaşmalı Konut Projeleri için yüzde 0.79 olarak hesaplanmaktadır.)

Ziraat Katılım Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı % 0.99

Vakıf Katılım Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı % 0.99

TEB Konut Kredisi Faiz Oranı % 1.20

ING Bank Konut Kredisi Faiz Oranı % 1.29

Albaraka Türk Konut Finansmanı % 1.29

Kuveyt Türk Konut Kredisi Faiz Oranı  % 1.29 (kredili hayat ürünü alanlara 3 puan indirim yapılıyor)

İş Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı % 1.29

Akbank Konut Kredisi Faiz Oranı % 1.35

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı % 1.35

Garanti Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı  % 1.36

Türkiye Finans Katılım Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı % 1.37

ICBC Bank Konut Kredisi Faiz Oranı %  1.38

QNB Finansbank Konut Kredisi Faiz Oranı Yüzde 1.39

Şekerbank Konut Kredisi Faiz Oranı % 1.89

Denizbank Konut Kredisi Faiz Oranı % 1.99

Kamu bankaları ve özel bankalar arasında şu anda en uygun konut kredisini anlaşmalı konut kampanyalarında Vakıfbank ve Halkbank 0.79 oranıyla sunuyor. Bu kredi imkanı ile vatandaşlar da rahatlıkla konut sahibi olma imkanına kavuşuyor.

MERKEZ BANKASI KREDİ FAİZ ORANLARINI DÜŞÜRMÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından faiz indirimi uygulanacağını dile getirmesinin ardından faiz indirimi uygulanmış ve bankalar da konut kredisi faizlerini düşürmüştü.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından yeni bir faiz indirimi uygulanacağını dile getiren Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Eskişehir İl Teşkilatı ile buluştuğu toplantıda faiz indirimi hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN PERŞEMBE GÜNÜNE İŞARET ETTİ

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından, Perşembe günü Para Piyasası Kurulu toplantısına işaret ederek,  “İnanıyorum ki faiz daha da düşecek. Faiz düştükçe enflasyon da düşecektir, bunu göreceksiniz. Geçtiğimiz ağustos ayındaki kur saldırısının ardından başlattığımız dengelenme süreci başarıyla sürüyor. Şimdi yeniden büyümeyi güçlendirme aşamasına geçiyoruz. Şovdan başka bir işe yaradıklarını görmediğimiz muhalefet belediyelerinin bıraktığı boşlukları kurumlarımız, imkanlarımızla biz kapatacağız.” İfadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları yapılandırma bekleyenler için de bir umut ışığı olduğu değerlendirilmesi yapılıyor.

YAPILANDIRMA İŞLEMLERİNİN PERŞEMBE GÜNÜNDEN SONRA BAŞLAMASI BEKLENİYOR!

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından Perşembe günü gerçekleşecek Para Piyasası Kurulu toplantısında faiz indirimi kararı çıkmasıyla birlikte kamu bankaları başta olmak üzere özel bankaların yüksek kredi faiz oranlarıyla kredi çekenler için yapılandırma işlemlerini başlatması bekleniyor. Kamu ve özel bankaların yapılandırma işlemi başlatıp başlatmayacağı Perşembe günü Para Piyasası Kurulu toplantısından sonra açıklanacak faiz indirimi kararı sonrasında belli olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı