Bankalar emekli protföyünü genişletmek için özellikle son yıllarda kendi aralarında yarış içerisine girmeye başladılar. Kendi bünyelerine geçen ve maaşlarını kendi bankalarından alan emeklilere belirli oranlarda banka promosyon ödemesi yapacaklarını açıkladılar. Yapı Kredi Bankası da bu bankalardan birisi oldu. 

Resmi internet sayfası üzerinden yayınladığı bir duyuru ile emeklilerin kendi bankaları üzerinden maaş almaları ve hesaplarını taşımaları halinde banka promosyon ödemesi yapılacağını belirtti. 

YAPI KREDİ EMEKLİLERE 1750 LİRA ÖDEME YAPACAK

8-12

Emekli maaşını Yapı Kredi üzerinden alan vatandaşlar için banka 1750 liralık ödeme yapacağını açıkladı. Bunun için bankanın başvuru aldığı son tarih ise 31 Ağustos olarak açıklandı. Emekli müşterilerin maaşlarını bankaya taşımaları ve belirli bir süre boyunca banka ile çalışacaklarının sözünü vermeleri halinde nakit promosyon ödemesi yapılacak. 

Bankaların yıllardır gerçekleştirdiği bu kampanya ve promosyon çalışması sonrasında emekli müşteri portföyünü artırdıkları biliniyor. 3 sene boyunca Yapı Kredi bankasında kalma ve banka ile çalışma sözü verdikleri öğrenildi. İkinci maaş ise banka tarafından belirlenen promosyon tutarı ödenerek yapılmaktadır. 

YAPI KREDİ BANKASI NAKİT PROMOSYON KAMPANYASI DETAYLARI

Emekli maaşını Yapı Kredi Bankası üzerinden 3 yıl boyunca alma sözü veren emekli müşterilere 31 Ağustos 2021 tarihine kadar başvuru yapmaları halinde 1750 lira değerinde ödeme yapılacağı açıklanmıştı. 

Bankadan promosyon ödemesi almak için sadece promosyon taahhütnamesi imzalanması gerekmektedir. Hiö bir ek koşul istenmemektedir. Ancak banka tarafından yapılacak promosyon ödemesi emeklinin maaşına göre yapılmaktaır. 1500 liraya kadar olan maaşlar için 1200 lira, 2 bin liraya kadar olan maaşlar için 1500 lira ve 2500 liranın üzerindeki maaşlar için ise 1750 lira promosyon ödemesi yapılmaktadır.