Mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bünyesinde kurduğu grup özelliğini biraz daha genişletmeye hazırlanıyor. 'Topluluklar' adlandırılması beklenilen 'Communities' özelliğinin ise platforma Discord’da yer alan kanallara sahip grupların geleceği konuşuluyor.

Gözden kaçırmayın

AppleTürkiye zam şoku! Tüm iPhone ürünlerine yüzde 20 zam yapıldı! İşte zamlı iPhone fiyatları! AppleTürkiye zam şoku! Tüm iPhone ürünlerine yüzde 20 zam yapıldı! İşte zamlı iPhone fiyatları!

Dünyanın en çok kullanıcısına sahip uygulamalarından biri olan WhatsApp, sürekli yenilenen haliyle bünyesine kullanışlı özellikler eklemeye başladı. Daha önce Communities adlı bir özellik geleceği yönünde ortaya atılan iddialarda getirilecek olan özelliğin grupların kanal haline gelmesini sağlayacağı belirtilmişti.

Whatsapp'a yeni özellik

WhatsApp’ın Türkçe adıyla 'Topluluklar' olarak adlandırılması beklenilen yeni özelliğe dair bulgulara ulaşıldı. Ekim ayında ortaya çıkan iddiaları da destekleyen söz konusu bulgulara göre, sohbet grupları yeni özellikle birlikte çok daha büyük ölçekli sohbet gruplarının olunmasını sağalacak ve platforma Discord’su bir hava getirecek.

Whatsapp'a yeni özellik-1

Discord genel olarak belli bir gruba dahil olunduğunda gruba ait farklı başlıklarda kanallar gösterir. Farklı departman veya farklı görevler için ayrı kanalların daha genel ve aynı zamanda ortak kanallara da sahip bu özellik yakın bir gelecekte WhatsApp bünyesine katılacak. Topluluklar özelliğinin gelmesi ile birlikte yöneticilerin yetkileri daha da artacak ve bir topluluktaki kanallar şu an olan gruplar gibi olacak. 

Whatsapp'a yeni özellik-2

Yuvarlak olan grup fotoğraflarının aksine yeni özellikte topluluk fotoğraflarının kare olması beklenirken sohbet içi görünüme dair bilgilerin ise gelecek sızıntılarla veya direkt özelliğinin kullanıma açılması ile birlikte ortaya çıkacak. Yeni özeliği ise ne zaman kullanıma açılacağına dair henüz en ufak bir bilgi verilmedi.