Teknoloji

WhatsApp uygulaması ile ücretsiz mesajlaşma ve konuşma hizmeti

WhatsApp telefon, tablet ve bilgisayarlara indirilip kurulabilen bir uygulamadır. Aynı zamanda cihazlarımıza indirdiğimiz WhatsApp uygulaması ile ücretsiz mesajlaşma ve konuşma hizmeti alabiliyoruz. Milyonlarca kişi tarafından kullanılan WhatsApp kolay kullanımı ile de tercih ediliyor.

WhatsApp neredeyse herkesin çok yakından tanıdığı bir uygulama olmakla birlikte çoğu kişinin vazgeçilmezi haline gelmeyi başarmıştır. Kullanım kolaylığı, çevremizdeki çoğu kişinin kullanıyor olması ve en önemlisi tüm bu hizmetlerin ücretsiz sağlanıyor olması WhatsApp uygulamasını popülerlik sıralamasında üst sıralara taşımaktadır.

WhatsApp özellikle mesajlaşma konusunda çok kullanılan ve çok hızlı bir hizmet vermesi dolayısıyla da çok memnun eden bir uygulama olma özelliği taşımaktadır.

WhatsApp nasıl kullanılır?

WhatsApp uygulamasını android cihazınıza indirdikten sonra telefon numaranızı girip uygulamayı rehberinizdeki kişilerden WhatsApp kullanıcısı olanlarla birlikte kullanmaya başlayabilirsiniz. Uygulamayı kullanmak için giriş yaptıktan sonra aramalar sohbetler ve kişiler olarak 3 kategori ye ayrıldığını göreceksiniz. Sizin en çok kullanacağınız özellik genelde mesajlaşma özelliği olduğu için kişiler bölümünden mesajlaşacağınız kişinin üzerine tıklayarak sohbeti başlatabilirsiniz.

Sohbetler kategorisinden de sohbet açılmış kişileri direk bulabilirsiniz. Tekrar kişiler listesine girmeden direk sohbetler bölümünden sohbete devam edebilirsiniz. İsterseniz sohbetler kısmından sohbetin üzerine uzun basarak sohbeti sil seçeneğini tıklayıp silebilirsiniz. Aynı zamanda sohbeti arşivleyebilir, okunmadı olarak da işaretleyebilirsiniz. Aramalar kategorisinden de WhatsApp’ın son özelliği olan sesli ve görüntülü arama özelliğini kullandıktan sonra cevapsız aramalarınız ve görüşmelerinizi buradan takip edebilirsiniz.

WhatsApp sesli ve görüntülü arama özelliğini de kullanmak özellikle maliyet açısından çok önemlidir. Ücretsiz olan bu imkânlar telefon faturalarınızın da düşmesine yardımcı olmaktadır. Tüm WhatsApp kullanıcıları kendi aralarında uygulama üzerinden görüntülü ve sesli görüşebilir ve sorunsuz bir şekilde görüşmelerini sürdürebilirler.
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı