Whatsapp son dönemlerde güvenlik açıkları ile sık sık gündeme gelmeye devam ediyor. Güvenlik açıkları konusunda incelemeler yapan araştırmacılar ise bu süreç içerisinde kullanıcıları uyarmaya devam ediyorlar. Whatsapp’ın güvenlik açığı sorunlarından etkilenmemek için mutlaka uygulamayı güncel tutmanın önemi ortaya çıkıyor.

WHATSAPP ÜZERİNDEN KİŞİSEL BİLGİLERİNİZ ÇALINABİLİR

whatsapp-guvenlik-sorunu

Whatsapp üzerinden ortaya çıkan güvenlik açığı kişisel bilgilerin çalınmasına yönelik gerçekleştirilebilir. Hackerlerin sürekli olarak kişilerin özel bilgilerinin çalınması, kullanılması ve sızdırılmasına yönelik yapmış oldukları çalışmalara bu süreç içerisinde bir yenisinin daha eklendiği öğrenildi.

Kullanıcıların birbirlerine göndermiş oldukları resimler ile ilgili bir açığın ortaya çıktığı ve bu resimler sayesinde kişilerin hesaplarına sızdıkları belirlendi. Bu sızıntı sonrasında kişisel hesaplara giriş yaptıktan sonra özel bilgiler ele geçirilebiliyor.

Özel olarak hazırlanan resim dosyaları içerisine hackerler tarafından belirli filtreler yerleştiriliyor. Resim dosyasının ise karşı tarafa iletilmesinin ardından hackerler kolaylıkla erişim sağlayabiliyorlar. Güvenlik açığının ortadan kaldırılması için ise teknoloji uzmanları oldukça basit bir yöntemden söz ediyorlar.

WHATSAPP GÜVENLİK AÇIĞINA KARŞI GÜNCELLEME ŞART

Whatsapp tarafından gerçekleştirilen güvenlik sorunlarının çözülmesi için mutlaka zaman zaman gelen güncellemelerin yapılması ve böylece yeni koruyucu eklentilerin sayesinde hackerlerin engellenebilecekleri belirtildi. Son güncellemeler ile birlikte pek çok kullanıcı güvenlik açıklarından sorunsuz bir şekilde kurtulabilecekler.