Teknoloji

WhatsApp Beta'da Ne Yenilikler Var? İşte WhatsApp Son Sürüm Özellikleri

WhatsApp, Google Play Beta üzerinden en son sürümünü dağıtmaya başladı. Son betası ile uygulama sürümünü 2.19.289’a çıkaran bu güncelleme ile Android ve iOS üzerinde çalışılan deneysel özellikler de kullanıcılara aktarılmış oluyor. WhatsApp tarafından yayınlanan beta sürümüne göre yeni grup gizliliği ayarları üzerinde çalışıldığı görülüyor. Yapılandırılan ayarlar sayesinde WhatsApp kullanıcıları, kendilerini kimlerin sohbet gruplarına ekleyebileceklerini seçebilecek. Eğer grup yöneticisi gruba davet etmek istediği kişiyi sohbete ekleyemiyorsa bu durumda kullanıcıya gizli bir davetiye gönderilecek.

WhatsApp Gruba Ekleme Özelliği Güncellenecek

WhatsApp uygulamasının bir sonraki sürümünde gelecek yenilikler arasında dgruba eklemenin güncellendiği görülüyor. Dünyanın en çok kullanılan ve aktif kullanıcıya sahip olan çevrimiçi iletişim uygulaması WhatsApp ayrıca kara liste özelliği üzerinde çalışmaya başladı. Her ne kadar bu özellikler henüz geliştirme aşamasında olsa da WhatsApp uygulamasında grup gizliliği ayarlarını kara liste özelliği üzerindeki çalışmalar tamamlandıktan sonra tüm kullanıcılarına açacak. Kara Liste özelliği, kabaca gruplar için “şu kişiler hariç kişilerim” seçeneğini getiriyor.

WhatsApp uygulamasının son sürümünde, sohbet gruplarına rızanız olmadan eklenmekten pek haz etmiyorsanız uygulamada bulunan grup ayarları menüsü üzerinden sizi gruba ekleyebilecek kişileri “hiç kimse” olarak ayarlayabilirsiniz. Bu seçeneğin gelecek güncellemelerle kaldırılıp kaldırılmayacağı henüz kesin olmadığı için şu anda bu işlemi yapabilirken uygulamanız tavsiye edilmektedir.

Whatsapp uygulamasının beta sürümünde geliştirilen bu yenilikler ve özellikler sadece Android işletim sistemine sahip cihazlar için değil aynı zamanda iOS cihazlar için de geliştiriliyor. Şu anda geliştirme çalışmalarında bulunan özellik, iOS cihazlar için kullanıcılara sunulmş duruma getirilmedi. Ancak Android cihazların hemen ardından bu özelliğin Apple cihazlarda da kullanılacağı öğrenildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı