Vodafone, İnternet Yükleme Hızını Ücretsiz 4 Kat Artırdı

Vodafone, Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında evde fiber internet kullanıcısı müşterilerinin hepsine, 4 kat daha hızlı upload hizmetini ücretsiz olarak sunduğunu açıkladı.

Vodafone, İnternet Yükleme Hızını Ücretsiz 4 Kat Artırdı
28 Nisan 2020 - 20:52

İngiliz menşeli telefon operatörü firması Vodafone, Türkiye'deki müşteri için müjdeli bir haber verdi. Buna göre Covid-19 salgınından dolayı hayatını evde geçiren müşterilerine müjdeli haber verdi. Vodafone, fiber ev interneti müşterilerine özel upload (veri yükleme) hızını 4 kat yükseltti.


Konu hakkında bir açıklama yayınlayan operatör firması, Covid-19 virüsü ile mücadele kapsamında #HayatEveSığar kampanyasına destek verdiklerini belirtti. Söz konusu açıklamada sağlıklarını korumak adına evde bulunan vatandaşların internet hızları konusunda bir iyileştirmeye gidildiği ifade edildi. Daha verimli ve kaliteli bir internet deneyimi için kolları sıvayan Vodafone, evde internet hizmeti kullanan tüm kullanıcıları için upload hızını ücretsiz olarak 4 katına yükseltti. Yapılan bu değişiklik ile birlikte bilhassa evde çalışan vatandaşlar, dosya aktarımı, video konferans ve benzeri iş uygulamalarında çok daha hızlı bir şekilde işlem yapabilecek.


Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy ise yaptığı açıklamada, Vodafone'un "önce dijital" felsefesine uygun olarak tüm kesimi kapsayacak şekilde bu kampanyayı ücretsiz olarak sunduklarını belirttiUpload Hızı Nedir?


İnternet hız kaynaklarından biri olan upload, çevrimiçi ağa bağlı bulunan bir cihazın internete veri gönderme hızı olarak tanımlanmaktadır. Bu anlamıyla download (indirme) kavramının tam tersi olarak literatüre geçmiştir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum