Gündem

Viyana Havalimanında Skandal! Polis Türk Yolcuları Köpeklerle Arandı! Konsolosluk Harekete Geçti!

Hasan K. isimli bir yolcunun videoya kaydedip paylaştığı görüntüler gündeme damgasını vurdu. Avusturya Viyana Havalimanı’nda yaşanan olayda, polis köpeğinin, aranan Türk yolcuların üzerine çıktığı görüldü.

İNCELEMEDE BULUNDU

Yaşanan  tatsız olaya ilgili Avusturya halkı da tepki gösterdi. Olayın duyulmasıyla birlikte, Türkiye Viyana Başkonsolosu, Viyana Havalimanı’na giderek incelemeler yaptı.

Dışişleri Bakanlığı tarafından konu ile ilgili açıklama gecikmedi.  Bakanlık tarafından yazılı şekilde gerçekleştirilen açıklamada Viyana Schwechat Havalimanı’nda, uçağa alınmak üzere salonda bekleyen THY yolcularının üstlerinin ve eşyalarının bir polis memuru tarafından polis köpeğine koklattırılmasına ilişkin bazı görüntülerin sosyal medyaya yansıdığı belirtildi.

“MEMURLARIN UYARILMALARI TALEBİNDE BULUNULMUŞTUR”

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada “Bu tür aramaların, ihbar yapılması üzerine ve nadir olarak, tüm havayolu yolcularını kapsayacak şekilde yaptığı bilgisine ulaşılmıştır. Viyana Büyükelçiliğimizce, Avusturya Dışişleri Bakanlığı nezdinde girişimde bulunularak, görüntülerdeki uygunsuz kontrol şekli belirtilmiş ve ilgili Avusturya makamlarının, özellikle de gümrük muhafaza memurlarının uyarılmaları istenmiştir.” sözlerine yer verildi.

Kısa bür süre önce ABD ile yaşanan ve krize dönüşen vize skandalı yurtdışında yaşayan, yurtdışı eğitimi planları yapan ya da sık sık yurtdışına giriş çıkış sağlayan vatandaşlarımız tarafından hayal kırıklığı ve endişe ile karşılanmıştı. Bu kez Avusturya’dan gelen tatsız haber canları sıktı. THY yolcularının, havalimanı bekleme salonunda bekledikleri esnada üstleri ve eşyalarının polis köpeklerine aratılması sosyal medyaya bomba gibi düştü. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı