Teknoloji

Vivo V25e Tanıtıldı! İşte Detaylar

Çinli şirket Vivo, MediaTek işlemcili Vivo V25e modelini resmen tanıttı. Cihazda 90Hz yenileme hızına sahip AMOLED panel ekran bulunuyor.

Birçok farklı bütçeye hitap eden akıllı telefonlar tanıtan Vivo, bir cihazını daha resmen tanıttı. Bu şirket genellikle orta ve üst segment cihazlarıyla biliniyor. Ünlü şirketin yeni tanıttığı V25e modelinin de orta segment bir cihaz olduğunu söyleyebiliriz.

Cihazdaki birçok özellik dikkat çekmeyi başarıyor. Ancak en çok dikkat çeken özelliklerden birisi şüphesiz işlemci olarak karşımıza çıkıyor. Normal şartlarda birçok cihazda Snapdragon yonga setlerini görüyoruz. Ancak Vivo, yeni cihazında MediaTek Helio G99 yonga setini tercih ediyor. Cihazın fiyatı ve özellikleri için yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Vivo V25e Özellikleri Orta Segmente Hitap Ediyor

Vivo’nun yeni cihazı Vivo V25e, eylül ayında kullanıcılarla buluşacak. Yeni tanıtılan cihazın özelliklerine baktığımızda orta segment bir cihaz olduğunu söyleyebiliriz. Ancak özelliklerden bahsetmeden önce cihazın tasarımına kısaca değinmek istiyoruz.

V25e, oldukça standart bir tasarımla karşımıza çıkıyor. Cihazın arka kısmında kare şeklinde üçlü kamera kurulumu mevcut. Ön tarafa baktığımızdaysa ekranın üst kısmında damla şeklinde bir çentik bulunuyor. Tasarım kısmında bu detaylar dışında dikkat çekici bir detay bulunmuyor.

Özelliklere geçecek olursak, ilk olarak bu cihazın MediaTek Helio G99 yonga setine sahip olduğunu belirtelim. V25e, Helio G99 işlemcisini kullanan ilk telefonlardan olacak. Çünkü bu yonga seti, geçtiğimiz aylarda tanıtıldı ve güncel olarak neredeyse piyasadaki hiçbir cihazda bulunmuyor. Bunun yanı sıra, cihazda FHD+ çözünürlüğüne sahip 6.44 inç boyutunda bir ekran bulunduğunu belirtelim.

AMOLED panelden oluşan bu ekran, 90Hz yenileme hızına sahip. Yani aslında cihazın oldukça iyi bir ekrana sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bunların yanı sıra, cihazın arka kısmında üçlü kamera kurulumunun bulunduğunu belirtmiştik. Arka kısımda bizleri 64 megapiksel çözünürlüğünde bir ana arka kamera karşılıyor.

Bu arka kameraya 2 megapiksel çözünürlüğünde bir derinlik sensörü ve yine 2 megapiksel çözünürlüğünde makro sensör eşlik ediyor. Ön taraftaki kameranın ise 32 megapiksel çözünürlüğünde olduğunu belirtmemizde fayda var. Cihaz hakkındaki bazı detaylar bu şekilde oluşuyor. V25e’nin özelliklerini detaylı şekilde öğrenmek için yazımızın aşağısındaki tabloyu inceleyebilirsiniz.

Vivo V25e Teknik Özellikleri

  • Ekran: 6.44 inç, 1080×2400 piksel FHD+ çözünürlük, 90Hz yenileme hızı, AMOLED Panel
  • İşlemci: MediaTek Helio G99 SoC
  • RAM: 8 GB ve 12 GB seçenekleri
  • Arka Kamera: 64 MP + 2 MP + 2 MP
  • Ön Kamera: 32 MP
  • Depolama: 128 GB ve 256 GB seçenekleri
  • Batarya: 4.500 mAh kapasite (44W hızlı şarj destekli)
  • İşletim Sistemi: Funtouch OS (Android 12 tabanlı)

Vivo V25e Fiyatı Ne Kadar?

Yeni V25e’nin fiyatı yaklaşık 300 dolar olarak belirlenmiş. Cihazın 26 Eylül tarihinde satışa sunulması bekleniyor. Ancak V25e’nin küresel pazarda satışa sunulup sunulmayacağı henüz tam olarak bilinmiyor.