VGM Ortaöğrenim Bursu ve Yükseköğrenim Bursu Başvuruları Ne Zaman Yapılacak? VGM Burs Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) tarafından öğrencilere verilecek olan burslar için başvurusu süreci devam ediyor. Ortaöğrenim Bursu ve Yükseköğrenim Bursu başvuruları ne zaman yapılacak? VGM Burs Başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? VGM bursları nereden ve nasıl ödenecek? VGM bursları için son başvuru tarihi nedir?

VGM Ortaöğrenim Bursu ve Yükseköğrenim Bursu Başvuruları Ne Zaman Yapılacak? VGM Burs Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
10 Ekim 2020 - 22:00

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) her yıl olduğu gibi bu yıl da orta öğretim öğrencilerine ve yüksek öğretim öğrencilerine burs vermeye devam ediyor. VGM tarafından geçtiğimiz günlerde hem “Ortaöğrenim Bursu” hem de “Yükseköğrenim Bursu” ile alakalı olarak geniş bir bilgilendirme yapıldı.

VGM BURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından verilecek olan burslara nasıl başvuru yapılacağına dair çok sayıda arama gerçekleştiriliyor. 2020-2021 eğitim yılı için Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin faydalanabilecekler “Ortaöğrenim Bursu” ile üniversite öğrencilerinin faydalanabilecekleri “Yükseköğrenim Bursu” için başvurular onli olarak gerçekleştiriliyor. Bu burslara başvurmak isteyen öğrenciler www.vgm.gov.tr adresinden işlemlerini yapabiliyorlar.VGM BURS BAŞVURU TARİHLERİ 2020-2021

VGM burslarına başvurmak isteyen öğrenciler bu başvurularını hangi tarihler arasında yapabileceklerini merak ediyorlar. Başvuruların son tarihleri ile alakalı olarak bilgi almak isteyen öğrenciler için Vakıflar Genel Müdürlüğü şu tarihleri açıkladı:

-Yabancı Uyruklu Yükseköğrenim Bursu (Yabancı Uyruklu ve Mavi Kartlı Öğrenciler İçin): 15 Ekim 2020 – 30 Ekim 2020
-Yükseköğrenim Bursu: 15 Ekim 2020 – 30 Ekim 2020
-Ortaöğrenim Bursu (İlkokul, Ortaokul Ve Lise İçin): 1 Ekim 2020 – 15 Ekim 2020VGM ORTAÖĞRENİM VE YÜKSEKÖĞRENİM BURS BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne burs başvurusu yapan öğrencilerin en çok merak ettikleri konu başvurularının sonuçlarının ne zaman açıklanacağı oldu. Bu konuda henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak bir önceki yılın tarihleri mukayese yapılabilmesi için öğrenilmek isteniyor. VGM Ortaöğrenim Bursu başvuru sonuçları geçtiğimiz yıl 25 Kasım'da, Yükseköğrenim Bursu başvuru sonuçları 2 Ocak'ta açıklanmıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum