Yeni yıla sayılı günler kala devam eden koronavirüs salgını nedeniyle vatandaşlar endişeli. Özellikle yılbaşında sokağa çıkma yasağı olacak mı sorusunun yanıtı Milyonlarca kişi tarafından merak ediliyor. son günlerde hızla yayılan omicron varyantı nedeniyle yılbaşında birtakım tedbirlerin uygulanması gündeme gelebilir. Sağlık Bakanlığının bu konuda görüşmelerinin devam ettiği ve sıkı pandemi kurallarının uygulanabileceği iddia ediliyor. Peki yılbaşında sokağa çıkma yasağı olacak mı? Yılbaşında kafeler ve restoranlar açık olacak mı?

Milyonlarca kişinin Merak ettiği yılbaşında sokağa çıkma yasağı olacak mı sorusuna İstanbul İl Sağlık Müdürü Profesör Dr Kemal Memişoğlu yanıt verdi. Şu ana kadar yılbaşı için yeni bir kısıtlamanın söz konusu olmadığını belirten Memişoğlu kişisel olarak vatandaşların tedbirleri uygun hareket etmesi gerektiğini dile getirdi. Memişoğlu açıklamasının devamında korku ve panik de değil tedbir alarak pandemiye karşı mücadele verilebileceğini dile getirdi. Ancak yeni yıl öncesinde yeni tedbirlerin masaya yatırıldığı konusu da gündeme geldi. Peki yılbaşında sokağa çıkma yasağı olacak mı?

ve-belli-oldu-yilbasinda-sokaga-cikma-yasagi-olacak-mi-son-dakika-aciklamasi-geldi-3

Yılbaşında sokağa çıkma yasağı var mı?

Yeni yıl tedbirleri için henüz Sağlık Bakanlığı bilim kurulu toplanmadı. Şu anda bazı tedbirlerin masaya yatırıldığı iddia ediliyor ancak son kararı koronavirüs bilim kurulu verecek. Sağlık Bakanlığı koronavirüs bilim kurulunun bu hafta içi toplanması ve yılbaşına ilişkin önlemleri konuşması bekleniyor.

ve-belli-oldu-yilbasinda-sokaga-cikma-yasagi-olacak-mi-son-dakika-aciklamasi-geldi-2

Yeni yıl öncesi omicron varyantı uyarısı

Omicron varyantı tüm dünyayı etkisi altına almaya devam ederken yeni yıl öncesi İstanbul İl Sağlık Müdürü Profesör Dr Kemal Memişoğlu da vatandaşları uyardı. Özellikle nisan mayıs aylarından bu yana Türkiye'de yatay seyreden bir tablo olduğunu söyleyen Memişoğlu, Avrupa'da hızla artan omicron varyantı sayılarının ülkemizde de tehlike oluşturduğunu dile getirdi. Bu nedenle yeni yılda kalabalık ortamlardan uzak durulması gerektiğine dikkat çeken Memişoğlu vatandaşların kişisel olarak tedbirlere uygun hareket etmesi gerektiğini vurguladı.