Gündem

Vatandaşla sohbet eden Atatürk tablosu İBB'ye geri dönüyor

31 Mart seçimlerinde mazbatası elinden alınan İmamoğlu’nun odasına astığı Atatürk ile sohbet eden vatandaş tablosu 6 Mayıs’ta seçimlerin iptal edilmesinin ardından İBB Başkan Vekili olarak görevlendirilen İstanbul Valisi Ali Yerlikaya tarafından kaldırılmasının ardından İmamoğlu’nun seçimi kazanmasıyla eski yerine geri döndü.

YERİNE GERİ DÖNDÜ

İmamoğlu Atatürk tablosu hakkında yaptığı açıklamada, “Tablo kalsın. Ben oraya tekrar geri döneceğimi biliyorum. İkincisi ben onu hediye etmekten onur duyarım da dedim. Ama ısrarla bizim arkadaşlarımıza geri verdiler” demişti. 23 Haziran’da ikinci kez kazandığı seçimin ardından sosyal medyada binlerce kişi “O tablo yeniden asılacak” paylaşımında bulundu.

ÇALIK HEDİYE PAKETLİ FOTOĞRAFI PAYLAŞTI

İmamoğlu yerine seçilen Beylikdüzü Belediye Başkanı Murat Çalık da bugün sosyal medya hesabından hediye paketi yapılmış bir şekilde duran Atatürk tablosunun fotoğrafını paylaşarak paylaşım yapanlara destek verdi. Çalık “Sevgili İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanım @ekrem_imamoglu vatandaşı dinlemede bizlere örnek olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bu güzel tablosu ait olduğu ve haksızca indirildiği yere, İBB makamınıza doğru yola çıkıyor” diye yazdı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı