Vatandaşa Müjde! Bireysel Temel İhtiyaç Kredisi İçin 36 Aya Kadar Yapılandırma Kararı Geldi

Vatandaşı sevindiren bir hamle geldi. Koronavirüs sebebiyle kamu bankaları düşük faizli temel ihtiyaç kredisi dağıtmıştı. Vatandaşlar krediler için şimdi de yapılandırma fırsatından yararlanacak...

Ekonomi 13.09.2021 - 12:07 13.09.2021 - 12:15

Bankalardan önemli bir adım geldi. Pandemi ile birlikte düşük faizli kredi veren bankalar 6 ay ödemesiz dönemli olarak bu kredileri vermişlerdi. 0.49 faiz oranıyla temel ihtiyaç kredisi devreye girmişti.

Ziraat, Halkbank ve Vakıf Bankası'ndan 36 ay vadeli olan krediler 6 ay geri ödemesiz dönemli ve 30 ay boyunca eşit taksitli şekilde ödenecekti. 3,5 7.50 ve 10.000 TL'ye kadar verilen krediler 0.49 faiz oranıyla vatandaşa verilmişti. Aylık gelirinin 5000 TL'nin altında olduğunu belirten kişilere bu kredi destekleri sağlandı. Yapılan yeni bir hamle ile kredileri yapılandırma imkanı sağlanıyor.

Vatandaş Mutlu! Krediler Yapılandırılacak

Vatandaşı sevindiren bir olay yaşandı. Düşük faizleri sebebiyle ödemesi rahat olan kredilere ilişkin kamu bankaları yapılandırma seçeneği sunuyor. Milyonlarca kişi bu kredilerden yararlandı ve milyarlarca lira dağıtıldı. 36 ay süreyle temel ihtiyaç kredisi yapılandırması uzatıldı. 18 ile 36 ay arasında vade uzatımı gerçekleştirilebiliyor. Ancak vade uzatımı gerçekleştirildiğinde taksitler daha da düşerken faiz oranı yüzde 1.42 ye yükseliyor.

Adsız1-8

Yapılandırma Nasıl Yapılacak?

Yapılandırma işlemini gerçekleştirmek için vatandaşa büyük kolaylık sağlandı. İnternet bankacılığı veya akıllı telefonlar üzerinden mobil bankacılık yöntemi ile yapılandırma yapılacak. Menüden krediler bölümüne girip bireysel temel ihtiyaç kredisi yapılandırma menüsü seçilecek ve böylece vade uzatımı işaretlenerek kredi seçimi yapılacak. 18 ile 36 ay arasında vade uzatımı böylece sağlanacak.

Yorumlar