Bu yaz sebze ve meyve fiyatları da uçacak! Peynir, zeytin, ayçiçek yağı, benzin, sigara, alkol derken sebze ve meyveye de cep yakan zam geliyor!

2022 yazı gelmek bilmedi! Mart ayında yağan kar ısınmayan hava derken yaz için kötü bir haber daha geldi!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamasında Nisan'da yazın geleceği müjdesini verirken vatandaşın yine yüzü gülmeyecek. Bu sene gelen zamlar vatandaşın belini büktü. Kiralardan yemeye içmeye giyinmeye her şey ateş pahası. Dolar ve altın Türkiye tarihinde rekor oranda artış gösterdi. Vatandaş artık yaşamıyor sadece nefes alarak ölümü bekliyor. 

Yazın hayalini kuran vatandaşa bir kötü haber daha! Yaz geliyor ama yazın tadı olmayacak! Vatandaş için yaz tatili zaten hayal iken evinde yaz meyvesi sebzesi de yiyemeyecek. 

Eski Fox Tv Haber Sunucu Fatih Portakal sosyal medyadan yazdığı açıklamasında yaz aylarının gelmesiyle sebze ve meyveye büyük bir zam geleceğini duyurdu. 

Fatih Portakal tweetinde "Kıtlık bile yaşayabiliriz. Hem ürün tedariğinde, hem ürün olsa bile satın alamama konusunda." dedi.

Fatih Portakal Twitter hesabından paylaşımda bulundu ve şunları yazdı;

"Hem gübreci hem mandalina yetiştiren arkadaşım var. Geçen yıl 15 tır gübre satmış mandalina için. 2022 bu sezon sadece 3 tır gübre satabilmiş. Mazot, elektrik, zirai ilaç cabası.

Gözden kaçırmayın

Meclisten Geçti! Nakit isteyenler için uyarı geldi! Son dakika Meclisten Geçti! Nakit isteyenler için uyarı geldi! Son dakika

Tarihe not düşüyorum! Yazla birlikte takip eden aylarda sebze meyveyi çoook pahalı yiyeceğiz! Kıtlık bile yaşayabiliriz. Hem ürün tedariğinde, hem ürün olsa bile satın alamama konusunda. Satın alamamak da bir kıtlık aslında"