Ülkemizde düşen alım gücü ve enflasyon artık yadsınamaz bir gerçek iken, geçim sıkıntısı çektiğini dile getiren vatandaş yada çiftçi için Cumhur İttifakı tarafından “ama telefonu var” şeklinde yorumlar, oluşan halk ekmek kuyrukları için “ekmek geç geliyor” yorumları ve son olarak “100 TL verip et almıyorum kuzu kestiriyorum” şeklinde tasarruf önerileri sürerken, vatandaş da ne yapacağını şaşırmış durumda.

Adıyamanlı bir vatandaş AKP Grup Başkan Vekili Mahir Ünal, konuşma yaptığı sırada “Vallahi açım ben” diye bağırdı. Apar topar salondan çıkarılan vatandaşın çığlığından sonra Ünal konuşmasına devam etti.

Partisinin Adıyaman Genişletilmiş Danışma Kurulu toplantısına katılmak üzere kente giden AKP Grup Başkan Vekili Mahir Ünal, önce valilik ve belediyeyi ziyaret etmiş ve burada kent ile ilgili bilgi verilip, el yapımı kilim hediyelerini kabul etmişti.

Ünal, daha sonra esnaf ziyaretinde bulunarak sorunlarını dinledi ve bu ziyaretleri sosyal medya hesabından ise, “Adıyaman'ın gönlü geniş, güzel esnafıyla birlikteyiz” diye paylaştı.

Daha sonra AKP Adıyaman Genişletilmiş Danışma Meclisi Toplantısı'na katılan Ünal, burada partisinin hizmetlerini anlattı. Ünal'ın “Çözüm sürecini bitiren eylem” olarak bilinen 22 Temmuz 2015'te Şanlıurfa'nın Ceylanpınar İlçesi'nde polis memurları Okan Acar ve Feyyaz Yumuşak'ın evlerinde şehit edilmesini anlattığı sırada salondaki bir vatandaş “Sayın Bakanım, Sayın Bakanım” diyerek birkaç kez araya girerek konuşmak istedi.

Bu girişimi iki kez geçiştiren Ünal, “Sözlerimi bitireyim, sözlerimi bitireyim müsaadenle. Konuşma yapıyorum. Şu anda konuşmamın sonundayım” dedi.

Ancak çözüm süreci anlatımı bitmeyince bunun üzerine vatandaş Ünal'a, “Efendim, meselemiz işsizlik. Vallahi açım ben” diye bağırdı.

Ünal'ı cevap vermediği vatandaş, görevlilerin yönlendirilmesiyle salondan çıkarıldı.

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere sosyal medya hesabından bu diyalogu “Ülkemizde milyonların yaşadığı işsizliği ve yoksulluğu dile getiren, bu haykırışlarıyla milyonların sesi olan hemşerime kulak verin Sayın Mahir Ünal. Hakikati söyleyen bu ses, milletin sesidir” cümleleri ile duyurdu.

Adıyaman Merkez'de oturduğu belirtilen ve toplantı salona provokasyon amaçlı gittiği ileri sürülen Ali Avcı adlı çiftçinin olaydan sonra AKP Grup Başkan Vekili Mahir Ünal ile konuştuğu belirtilirken, Avcı kendisini arayan yerel gazetecilere şunları söyledi:

* Ben kendim Ak Partiliyim. Bir bölümü destek destekli, kalanını krediyle 100 tane hayvan aldım ama ödeyemedim. Zararına sattım. Benim 3-4 tane öğrencim var.

* Bir öğrencimi üniversiteye göndermedim, bana günde 50 lira getirsin diye. 30 bin lira da oradan zarara giriyordum. İşsiz kaldım. Boş boş geziyorum aylak, aylak. Biz devletimizi milletimizi seven kişiyiz.

* Ben kendim de Ak Partiliyim. Kim ne söylüyorsa yalan söylüyor.  Ben oraya provokasyon için değil, bakan ile görüşüp derdimi anlatmak için geldim.

*Yoksa ben niye partimi zor duruma sokayım?  Provokasyon iddiaları yalan. Biz devletimizi, milletimizi, partimizi seven bir insanız.

Toplantıyla ilgili görüntülerin sosyal medyada yayınlanması ve başta CHP Sözcüsü Engin Özkoç, CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere olmak üzere birçok siyasi tarafından eleştirilmesi üzerine AKP Grup Başkan Vekili Mahir Ünal sosyal medya hesabından şu cümleleri paylaştı;

"Bu ses hakikatin ve milletin sesi değil. Çiftliği olan, bir kısmını devletin hibe desteği ile aldığı 100 koyunu varmış. Adıyaman Belediyesi'nden de maddi destek almış bir vatandaşımız. Toplantı sonrası kendisini dinledim. Bu bilgileri de verdi. Hakikat kazanacak, siz kaybedeceksiniz"