İstanbul'da yaşayan 40 yaşındaki Elçin Şekerci isimli bir kadın, varis tedavisi olmak için gittiği klinikte iğne yaptırdı. Yapılan iğne Şekerci'de alerjik reaksiyon oluştururdu ve genç kadın hayatını kaybetti.

Gözden kaçırmayın

Sosyal Medyada Dezenformasyon Yapan Hesaplara Hapis Cezası Geliyor! Sosyal Medyada Dezenformasyon Yapan Hesaplara Hapis Cezası Geliyor!

İstanbul'da yaşayan ve yıllardır 2 bacağında da oluşan varislerden dolayı tedavi olmaya karar veren Elçin Şekerci (40)  2019 yılının Mayıs ayında İstanbul Teşvikiye'de bulunan özel bir klinikte tedavi masasına yattı.

elçin şekerci

Kılcal damarlarıyla ilgili bir düzenleme tedavisine devam eden Şekerci, varisler için vurulan bir iğne sonrası aniden rahatsızlandı. İddialara göre genç kadın hemen, özel bir hastaneye sevk edildiği ve burada gözlem altına alındı. Genç kadının eşi Taha Şekerci ise eşinin rahatsızlığını duyup hastaneye koştuğunda eşinin tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybettiğini öğrendi.

Eşinin ölümü sonrası yıkılan genç adam, meydana gelen talihsiz olayda ameliyatı gerçekleştiren doktordan şikâyetçi oldu. Varis tedavisi için vurulduğu iğneden dolayı fenalaşan eşinin ölümünde doktor kusuru olduğunu öne süren Taha Şekerci, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına giderek suç duyurusunda bulundu. Adli Tıptan aldığı raporla birlikte, doktorun acil müdahale gereçlerinin ve ilaçlarının bulunmasına rağmen hastaya uygulanmadığının belirtildiği suç duyurusun sonrası genç kadının ölümünün araştırılması için bir soruşturma başlatıldı. 

Adli Tıp İhtisas Kurulunun hazırladığı raporda Elçin Şekerci'nin aldığı ilaç sonrası ölümünün meydana gelmiş olduğunu belirtirken, 112 Acil çalışanlarının uygulamalarının tıp kurallarına uygun olarak yapılmasına rağmen Şekerci'nin kaldırıldığı hastanede yeniden canlandırma işlemlerinin yapıldığı da kaydedildi.

bora farsak

DOKTOR BORA FAYSAK GEREKENİ YAPMADI

Hazırlanan raporda, doktor Bora Farsak'ın muayenesinde yaşam desteklerine yönelik tüm acil entübasyon ekipmanı ve ilaçlarının bulunduğu fakat ilaca bağlı alerjik reaksiyonlar sırasında acil olarak kas içi 'Adrenalin' tedavisi uygulandığına dair tıbbi kayıt ve ifade bulunmadığı belirtildi.

Kurulun verdiği rapor doğrultusunda doktor Bora Farsak hakkında savcılık tarafından olayla ilgili dava açıldı. Doktor Farsak'ın 'Taksirle Ölüme Neden Olma' suçlamasından 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle de bir iddianame hazırlandı.