Son dakika! İstanbul Boğazı'nda yabancı bir cisim bulundu. Cismin mayın olduğu tahmin ediliyor. Milli Savunma Bakanlığı açıklamasında cisimin incelemeye alındığını Boğazların ikinci bir emre kadar kapatıldığını duyurdu! Peki vapur seferleri ve feribot seferleri iptal mi edildi? 26 Mart 2022 Cumartesi feribot ve vapur seferleri iptal mı? Vapurlar çalışıyor mu?

İstanbul Boğazı'nda bulunan yabancı cisim mayın olduğu tahmin ediliyor.

Milli Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada cisimin incelemeye alındığını ve Boğazların ikinci bir emre kadar kapatıldığını duyurdu!

Vatandaşlar bu olay üzerine vapur seferleri ve feribot seferleri iptal mi edildi diye merak etti.

İstanbul Boğazında Ukrayna'nın Rusya'yı durdurmak için denize döşediği mayınlar görüldü. Mayınların Ukrayna ve Rusya savaşı için denize döşendikten sonra fırtınada sürüklenerek İstanbul Boğazı'na ulaştığı tahmin ediliyor.

Gözden kaçırmayın

Sosyal Medyada Dezenformasyon Yapan Hesaplara Hapis Cezası Geliyor! Sosyal Medyada Dezenformasyon Yapan Hesaplara Hapis Cezası Geliyor!

Savunma Bakanlığı SAS Timleri tarafından cismi incelemeye aldıklarını ve cisimin etkisiz hale getirlmesi için çalışmalara başlandığını duyurdu.

26 Mart 2022 Cumartesi feribot ve vapur seferleri iptal mı? 26 Mart 2022 Cumartesi bugün Vapurlar çalışıyor mu? Vapurlar çalışacak mı?

Savunma Bakanlığı Twitter'dan yaptığı açıklamasında "26 Mart 2022 tarihinde sabah saatlerinde İstanbul Boğazı açıklarında mayın benzeri bir cismin sivil ticari bir gemi tarafından tespit edilmesi üzerine olay mevkine Sualtı Savunma Timleri (SAS) süratle intikal ettirilmiştir." dedi.

VAPUR SEFERLERİ İPTAL Mİ OLDU?

Peki Boğazlar ikinci bir emre kapatılınca vapur ve feribot seferleri iptal mi oldu?

Şehir Hatlarının sitesinden henüz konuyla ilgili olarak bir açıklama yapılmadı. Ancak olay sonrası vatandaşların feribot ve vapur kullanmak ile iligli endişeleri oldu.